جدیدترین اخبار

مانور زلزله 1401

نمیاربنت سیم سمت یربسگ سبت مسیر سدت س

گتسرگ سی

 

سرتگبسر

۰۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۵ اخبار

راه اندازی سامانه های تشکیلاتی

سامانه های تشکیلاتی سازمان مستقر شده و مورد بهره برداری قرار گرفت.

سامانه مسند، مجموعه سامانه های نرم افزاری سازمان دانش آموزی را در بر دارد . یعنی همه عملیاتی که از صدر تا ذیل سازمان دانش آموزی توسط همکاران صورت میگیرد را سازماندهی میکند. سازمان فعلا 4 تشکل را پوشش میدهد : پیشتازان، مجامع اعضا و مربیان، مجلس دانش آموزی و خبرگزاری پانا . البته برای جذب و سازماندهی پیشتازان از سازمان شروع میشود و رابط های پیشتازان استانی و سپس منطقه ای به تعریف ساختار میپردازند. پس از معرفی مدیر مدارس تشکیلاتی وی میتواند مربی و ساختار مطلوب مدرسه اش را تعریف کند و سپس مربی میتواند دانش آموزان پیشتاز را در آن ساختار درج نماید . برای هر کدام از تشکل ها نیز به همین نسبت سازوکاری فراهم شده که میتواند شامل درج آن اعضا باشد یا انتخابات را از شورای مدرسه شروع کند و بصورت مرحله ای به سطح کشوری برساند.

در طرف دیگر مسند ، سامانه سیناد قراردارد: این سامانه برای اطلاع رسانی و همچنین عملیات مربوط به دانش آموز طراحی شده است . که او میتواند ببیند چه جایگاهی در هر تشکل دارد و چه آموزشهایی دیده و ضمنا میتواند در آموزشها و انتخابات شرکت کند و فعالیتهای خود یا تیم خود یا مدرسه خود را ثبت کند.سامانه ها

۰۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۶ اخبار

تست1

۰۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۹ اخبار

تست

تست خبر

۰۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۶ دسته‌بندی نشده
سامانه ها

دوره سواد رسانه‌ای ویژه دانشجویان لرستانی برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی سازمان فضای مجازی بسیج،حدیث قاسمی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: مرکز نسرا سازمان فضای مجازی بسیج استان لرستان همزمان با سراسر کشور اقدام به برگزاری دوره سواد رسانه ای ویژه دانشجویان کرده است.

وی با اشاره به رایگان بودن دوره برای کلیه دانشجویان استان لرستان،؛ افزود: این دوره به صورت مجازی در سامانه آموزشی نسرا به آدرس LMS.Nasraa.ir از تاریخ ۱ الی ۳۱ شهریورماه فعال است.

دبیرنهضت سوادرسانه انقلاب اسلامی استان لرستان گفت: دانشجویان علاقه مند می توانند با مراجعه به لینک https://lms.nasraa.ir/IdeaPortal/ClassRegister/103606 ضمن ثبت نام در دوره، از محتوای ارائه شده بهره مند شوند.

قاسمی بیان کرد: فراگیران بعد از مشاهده محتوای دوره می توانند در آزمون پایانی شرکت کنند و در صورت قبولی گواهینامه معتبر از سازمان فضای مجازی بسیج دریافت کنند.

۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۲ اخبار

اولین رویداد سواد رسانه‌ای با موضوع جهاد تبیین در قزوین برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی سازمان فضای مجازی بسیج،مرتضی امیری، مسئول سازمان فضای مجازی بسیج استان قزوین در گفتگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین از برگزاری مرحله استانی اولین رویداد سراسری تخصصی سواد رسانه‌ای با موضوع جهاد تبیین خبر داد.

امیری افزود: مرحله استانی این رویداد سراسری به همت مرکز نهضت سواد رسانه‌ای (نسرا) سازمان فضای مجازی بسیج استان قزوین برگزار خواهد شد و متقاضیان می‌بایست تا 15 مهرماه سال جاری آثار خود را به دبیرخانه رویداد ارسال نمایند.
وی افزود: رویداد سراسری سواد رسانه‌ای در آبان ماه سال جاری در محورهای تربیت رسانه‌ای، جریان شناسی، اقتصاد رسانه‌ای و فناوری‌های نوین ارتباطی با موضوع جهاد تبیین برگزار می‌شود.
مسئول سازمان فضای مجازی بسیج استان قزوین گفت: متقاضیان می‌بایست آثار مدنظر را در محورهای مشخص شده و در قالب‌های سخنرانی، موشن‌گرافی، پوستر، اینفوگرافی و کتاب به دبیرخانه این سازمان ارسال نمایند.
امیری خاطر نشان کرد: کلیه آثار دریافتی توسط کارشناسان سازمان فضای مجازی بسیج استان قزوین ارزیابی و تولیدات برتر ضمن دریافت جوایز ارزنده به مرحله کشوری راه خواهند یافت.
وی در پایان گفت: متقاضیان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با تلفن 02833777600 تماس بگیرند.
۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۶ اخبار

دوره های آموزشی تولید محتوای دیجیتال در عسلویه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی سازمان فضای مجازی بسیج،در  این دوره به آموزش نقاشی دیجیتال، ساخت استوری موشن و پوستر سازی پرداخته شد.

در این کارگاه سه روزه آموزشی،‌ سی نفر از نیروهای تولید محتوای شهرستان عسلویه حضور داشتند که توسط ۳ مدرس آموزش دیدند.

عباس احمدی مسئول تولید محتوا و نشر فضای مجازی بسیج استان بوشهر در خصوص این کارگاه آموزشی عنوان کرد: در کارگاه آموزشی سه روزه شهرستان عسلویه استقبال خوبی از دوره و کارگاه های آموزشی به عمل آمد ودر این کارگاه به آموزش مبانی و تکنیک های مختلف گرافیکی پرداخته شد.

احمدی عنوان کرد: الحمدلله بلافاصله بعد از دوره ما شاهد تولیدات خوبی از این شهرستان هستیم امیدوارم که این روند رو به رشد ادامه پیدا کنه و منجر به افزایش تولیدات با کیفیت در این شهرستان به شود با توجه به اینکه کارهای گرافیکی نیازمند تمرین و ممارست است.

مسئول تولید محتوا و نشر فضای مجازی بسیج استان بوشهر افزود:  امیدوارم که در چند ماه آینده شاهد رشد زیادی در تولیدات این شهرستان باشیم.

وی افزود: با توجه به اینکه کارگاه آموزشی نقاشی دیجیتال و استوری موشن با اینشات و پوسترسازی با متن نگار در این شهرستان برگزار شد، تولیدات در این زمینه‌‌ها رشد چشمگیر کیفی داشته باشد

۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۶ اخبار

بصیرت افزایی لازمه حضور در فضای مجازی است

به گزارش روابط عمومی سازمان فضای مجازی بسیج، سردار حمید دامغانی فرمانده سپاه استان سمنان در گردهمایی فعالان فضای مجازی استان سمنان با اشاره به اینکه امروزه در جهان درگیر جنگ ترکیبی تمام عیار هستیم، گفت: این جنگ، حکمرانی فضای مجازی در تمامی حوزه های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و… را شامل می شود.

وی با بیان اینکه درگیری ترکیبی در بخش اطلاعاتی و رسانه ای است، اظهار کرد: اگر بتوانیم در جنگ اطلاعاتی غلبه کنیم حتما در جنگ ترکیبی پیروز خواهیم شد.

دامغانی با اشاره به اینکه هر اقدام میدانی که اتفاق می افتد باید بهره وری بالاتری داشته باشیم، گفت: کسانی که در عرصه خدمت رسانی هستند باید به صورت هنرمندانه اطلاع رسانی کنند.

فرمانده سپاه استان سمنان با اشاره به جنگ رسانه ای در فضای مجازی، گفت: در دنیای مجازی می توانند واقعیت ها را تغییر دهند.

 

وی با بیان اینکه امروز عرصه جهانی قلوب فضای مجازی شده است، اظهار کرد:نظام سلطه تمام تلاشش را در فضای مجازی گذاشته که القا کند که نظام دینی خوب نیست.

دامغانی افزود: استکبار اگر اقدامی ناچیزی را در داخل کشور انجام دهد آنچنان در رسانه هایشان می پردازند که افکار عمومی را تحت تاثیر قرار دهند.

فرمانده سپاه استان سمنان همچنین تصریح کرد: همه تکلیف دینی و ملی داریم که باید بتوانیم نقش درستی را ایفا کنیم.

وی با تاکید بر اینکه سربازان فضای مجازی باید خودجوش و آتش به اختیار عمل کنند، گفت: تکلیف این است که در حوزه فضای مجازی بتوانیم نقش خود را به درستی ایفا کنیم.

دامغانی با بیان اینکه پایه تفکر بسیجی احساس مسئولیت و داشتن بصیرت است، گفت: برخی با نداشتن بصیرت در زمین دشمن بازی می کنند.

فرمانده سپاه استان با بیان اینکه ولایت، چراغ هدایت است، اظهار کرد: باید تفکر حضرت آقا را بشناسیم و سخنانشان را پیاده سازی کنیم و اگر توانستیم از این چراغ راهنما استفاده کنیم موفق خواهیم شد.

وی با اشاره به اینکه همه اعتقادات و افکار را با بصیرت می سنجند، بیان کرد: مسیر ولایت و داشتن بصیرت باعث موفقیت در زندگی می شود.

دامغانی با ببان اینکه فضای مجازی یکی از ابزار جنگ نرم است که روی اعتقادات به صورت تدریجی تأثیر می گذارد، گفت: فعالان فضای مجازی که در این زمبنه فعالیت می کنند باید مراقبت های لازم را داشته باشند.

وی افزود: کار حداقلی در فضای مجازی مورد نظر نیست بلکه باید در فضای مجازی کاری جهادی صورت گیرد.

فرمانده سپاه استان با بیان اینکه پیاده روی اربعین ظرفیت تمدن سازی عظیمی است، اظهار کرد: کسانی که خارج از دین و مذهب هم هست به عظمت آن اعتراف می کنند و تمدن سازی صورت می گیرد.

دامغانی همچنین افزود: با نیابت از شهدا و تمامی کسانی که از این فضیلت جای مانده اند در پیاده روی اربعین شرکت کنید.

انتهای پیام/

 

۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۱ اخبار

گردهمایی فعالان فضای مجازی استان سمنان آغاز به کار کرد

به گزارش روابط عمومی سازمان فضای مجازی بسیج،گرد همایی فعالان فضای مجازی استان سمنان صبح امروز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهدیشهر با حضور جمعی از مسئولین استانی و کشوری و همچنین حضور پر شور فعالان فضای مجازی  از سراسر استان برگزار شد.

هدف از برگزاری این همایش ارتقای سطح سواد رسانه ای عموم جامعه با برگزاری آموزش های حضوری و مجازی در زمینه های جریان سازی در شبکه های اجتماعی ، تکنیک های اقنایی در فضای مجازی و تولید محتوای اثر گذار و … است.

فرشید فلاح مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در این گردهمایی با اشاره به اهمیت فضای مجازی و رسالت فعالین این حوزه گفت: دوره های توانمند سازی این چنینی نقش بسزایی در ارتقای سطح سواد رسانه ای عموم هم استانی ها دارد.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در ادامه افزود: امروزه تمام دستگاههای اجرایی باید با تشریک مساعی راهبرد افزایش توامندی در جامعه را دنبال کرده و این راهبرد می توان به افزایش مطلوبیت زایی بیافازاید.

وی همچنین تصریح کرد: مردمی سازی فعالیت ها و هم افزایی دستگاهها دو رکن مهم دولت سیزدهم است و عدالت گستری از این طریق انجام می گیرد.

لازم بذکر است در این همایش ۱۲۰ نفر از فعالان فضای مجازی طی دو روز آموزش های لازم را کسب و ضمن دریافت گواهی مربوطه مهیای حضور فعال و تاثیر گذار در فضای مجازی خواهند شد.

                 

۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۵ اخبار