بحری‌زاده خبر داد

19 مرداد، 1400

قائم مقام معاون وزیر در سازمان دانش‌آموزی خبر داد این آمادگی وجود دارد ظرف یک هفته آینده نسخه کامل شده سند تحول تشکیلات دانش‌آموزی پیشتازان ابلاغ و به استان‌ها ارسال شودتا مبنای فعالیت پیشتازان قرار گیرد.

۵۴ پویش فرهنگی جریان ساز در طول سال تحصیلی اجرا شده است

اسماعیل بحری‌زاده در جلسه سازمان دانش‌آموزی کشور با روسای استان‌ها پیرامون بسته تحولی هر دانش‌آموز یک نقش اجتماعی و ارائه سیاست‌های سازمان برای سال تحصیلی آینده اظهار کرد: بسته تحولی سازمان با هدایت و نظارت ریاست سازمان دانش‌آموزی کشور و همت همکاران، معاونان و مشاوران محصول خرد جمعی بود که با مشورت مدیران استان‌ها طراحی شد.

وی با بیان اینکه در این بسته اطلس وضع موجود را در ۳ حوزه تشکیلات پیشتازان، مجلس دانش‌آموزی و خبرگزاری پانا بررسی کردیم افزود: در گام دوم این بسته آمایش کشوری از وضع کشوری را ترسیم کردیم و تلاش داشتیم با طراحی برنامه‌ها بتوانیم گام‌های موثری را برای تحقق اهداف برداریم.

تحقق ۹۵ درصدی بسته تحولی

بحری‌زاده با اشاره به اینکه ۸۵۰ فعالیت‌هفته طراحی شد که همکاران در حوزه‌ها فعالیت‌ها را جدول بندی کردند ادامه داد: تاکنون ۸۰۷ فعالیت با موفقیت اجرا شده و حدود ۹۵ درصد بسته تحولی تحقق یافته است آخرین فعالیت این بسته نیز اجرا و برگزاری پویش‌های محرم و صفر است.

قائم مقام معاون وزیر در سازمان دانش‌آموزی تصریح کرد: در مجموع ۵۴ پویش فرهنگی جریان ساز در طول سال تحصیلی اجرا کردیم که نتایج ارزیابی کمی و کیفی خوبی داشت یعنی سازمان توانسته در بخش کیفی بیش از ۸۰ درصد اهداف را محقق کند.

وی افزود: تیم‌ ارزیابی حوزه وزارتی نیز این بسته را جز موفق ترین بسته‌های تحولی دانستند و اکنون سازمان در ریل واقعی خود قرار گرفته است. در حوزه تشکیلات دانش‌آموزی پیشتازان نیز سند تحول پیشتازان را در اصول و فرایندهای اجرایی و نمادهای هویتی تهیه کردیم.

بحری‌زاده گفت: میان بیش از ۳۰۰ مدرس و اعضای تشکیلات پیشتازان صاحب نظر جلسه هم اندیشی صورت گرفت و نسخه بازمهندسی شده ارائه شد . سند تحول محصول یک خرد جمعی از مدیران و کارشناسان است که به تصویب شورای برنامه ریزی و هیات امنای سازمان رسیده است.

قائم مقام معاون وزیر در سازمان دانش‌آموزی بیان کرد: آمادگی داریم ظرف یک هفته آینده نسخه کامل شده این سند را با ابلاغ رئیس سازمان به استان‌ها ارسال کنیم تا مبنای فعالیت پیشتازان قرار گیرد.

به دانش‌آموزان میدان دهیم

تربیت ۶۰ هزار خبرنگار دانش‌آموز

وی در بخش جمع بندی این جلسه بر میدان دادن به دانش‌آموز تاکید کرد و درباره برنامه‌های سال آینده گفت: در ۳ بخش تشکیلات پیشتازان، مجلس دانش‌آموزی و خبرگزاری پانا باید فعالیت‌ها را ادامه دهیم. باید برای سال تحصیلی آینده تعداد خبرنگاران دانش‌آموز را به ۶۰ هزار نفر برسانیم و فاز آموزش خبرنگار دانش‌آموز مدارس را پیش ببریم.

گفتنی است در این نشست برخی از مدیران سازمان دانش‌آموزی استان‌ها به بیان برنامه‌ها و دغدغه‌های خود درباره کمبود نیروی انسانی پرداختند.