23 مرداد، 1400

جلسه هماهنگی پوشاک مدارس با حضور اعضای کمیته در سالن اجتماعات سازمان دانش آموزی استان آذربایجان غربی برگزار شد.

جلسه هماهنگی پوشاک مدارس استان آذربایجان غربی برگزار شد

رحمانی سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان در این جلسه اظهار کرد : امسال با توجه به واکسیناسیون معلمین و عموم مردم،احتمال بازگشایی مدارس در سالتحصیلی 1400 وجود دارد و باید طبق سال های گذشته  این طرح در استان برگزار شود تا تمامی دانش آموزان بصورت یکدست با اونیفورم مشخص در مدارس حضور یابند.

وی ادامه داد : بسیاری از مشاغل تعطیل شده و تهیه فرم لباس برای بعضی خانواده ها سخت شده، بنابراین به کمک هم آمده و مهربانی و مشارکت را سرلوحه کار قرار دهیم و مراعات همنوع را بکنیم.

وی ضمن اشاره به رعایت پروتکل های بهداشتی در توزیع لباس فرم در توسط تولیدی ها گفت: باید سعی کنیم امسال فرم قابل قبولی به دانش آموزان ارائه دهیم و در این خصوص باید با توجه به شرایط خاص پیش آمده تمام پروتکلهای بهداشتی رعایت شود.

همچنین در این جلسه عباس زاده مدیر سازمان دانش آموزی افزود: با توجه به اینکه مشکلات اقتصادی در جامعه گریبان گیر اکثریت مردم است باید سعی شود در توزیع لباس فرم مدارس کاملا عادلانه صورت گیرد تا هیچ خانواده ای از لحاظ مالی دچار مشکل نشود.

وی گفت : از 24 مدل و رنگ اونیفورم مدارس که به تایید کمیته تخصصی رنگ و مدل استانی رسیده مدیران مدارس با تصویب شورای مدرسه از این تعداد انتخاب کنند و ضمناً تهیه اونیفورم مدارس برای دانش آموزان بصورت اختیاری بوده فقط در صورت نیاز می توانند نسبت به تهیه لباس فرم مدارس اقدام نمایند.

عباس زاده خاطر نشان کرد : در بحث مشکلات اقتصادی باید حمایت از کالای ایرانی را در نظر بگیریم تا از تولید کنندگان داخلی حمایت کرده و تشویق به تولید محصول و پارچه باکیفیت شوند.