مدیر سازمان دانش آموزی استان قم خبر داد

23 مرداد، 1400

رسول ملایی از اعلام فراخوان سراسری پویش دانش آموزی تولید آثار مرتبط با برنامه های ماه محرم و صفر در سطح واحدهای آموزشی استان خبر داد.

اعلام فراخوان پویش دانش آموزی به مناسبت «محرم و صفر»

رسول ملایی مدیر سازمان دانش آموزی استان قم ضمن عرض تسلیت ایام عزاداری سیدالشهدا(ع) و یاران باوفایش، اظهار داشت: عزاداری های ماه محرم و صفر آکنده از جلوه های زیبای عشق و دلدادگی مردم ولایتمدار به اهل بیت(ع) است.
وی افزود: بر این اساس و در اجرای تصمیمات سازمان مرکز، فراخوان پویش دانش آموزی به مناسبت گرامیداشت محرم و صفر و ترویج عزاداری و پیام عاشورای حسینی(ع)، پاسداشت شهدای کربلا، غنی سازی اوقات فراغت مربیان و دانش آموزان و شناسایی استعدادهای برتر از بین آنها، به کلیه مدارس استان ارسال شده است.
ملایی عنوان کرد: مخاطب فراخوان فوق را مربیان، پیشتازان، مجالس دانش آموزی و خبرنگاران دانش آموز پانا را تشکیل می دهند و آثار ارسالی می تواند در قالب فیلم کوتاه، عکس، موشن گرافیک، انیمیشن و نقاشی باشد.
مدیر سازمان دانش آموزی استان قم با اشاره به محور پویش های فراخوان ادامه داد: تهیه و ارسال اثر از سیاه پوش کردن منازل و برگزاری روضه های خانگی، روضه حضرت علی اصغر(ع) در منازل، مراسم اربعین، تبیین قیام عاشورا و روضه های حضرت زینب(س) و کمک های مومنانه از جمله محورهای پویش محسوب می شود.
وی افزود: علاقمندان به شرکت در فراخوان می توانند آثار خود را در هر یک از محورهای پویش، در بازه محرم و صفر( 19 مرداد تا 15 مهر) آماده کرده و نهایتا تا 30 مهرماه سال جاری از طریق سامانه ارتباطی پیشتازان(ساپ) در شبکه شاد ارسال نمایند.
ملایی تأکید کرد: جزییات بیشتری از این فراخوان شامل نحوه ارسال و داوری آثار و سایر موارد، در بخشنامه ارسالی اعلام شده است و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر با رابطان سازمان دانش آموزی در ادارات و مناطق آموزش و پرورش تماس حاصل نمایند.