محمود همت:

23 مرداد، 1400

مدیر سازمان دانش آموزی سیستان و بلوچستان گفت: با اجرای بسته تحولی هر دانش آموز یک نقش اجتماعی، در سال تحصیلی گذشته 220 دانش آموز علاقمند در این استان پهناور با استفاده از ظرفیت شبکه شاد توانستند با حرفه خبرنگاری آشنا شوند که به نوبه خود اتفاقی کم نظیر و ارزشمند است.

تربیت 220 دانش آموز خبرنگار در استان پهناور سیستان و بلوچستان اتفاقی کم نظیر است

محمود همت در مراسم تجلیل از خبرنگاران خبرگزاری پانا در استان سیستان و بلوچستان که به مناسبت 17 مرداد برگزار شد، اظهار کرددر راستای اجرای بسته تحولی «هر دانش آموز یک نقش اجتماعی» خبرگزاری پانا سیستان و بلوچستان یک دوره تربیت مدرس و دو دوره آموزشی خبرنگاری ویژه دانش آموزان را برگزار کرد.

وی افزود: در مرحله اول که در بهمن ماه سال گذشته برگزار شد، 20 نفر از دانش آموزان مرکز استان آموزش های لازم در زمینه اصول خبرنویسی، گزارش نویسی و فنون مصاحبه را دریافت کردند.

مدیر سازمان دانش آموزی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در مرحله دوم این دوره ویژه دانش آموزان شهرستان ها و مناطق برگزار شد و حدود 200 دانش آموز دختر و پسر آموزش های لازم را دریافت کردند.

همت وظیفه اصلی خبرگزاری پانا را تربیت نسل رسانه ای کشور عنوان کرد و گفت: تربیت دانش آموزان مطالبه گر و مسئولیت پذیر از جمله اهداف نهایی بسته تحولی و سند تحول بنیادین است که آموزش های خبرنگاری در خبرگزاری پانا زمینه ساز تحقق این اهداف است.