21 اردیبهشت، 1400

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و رئیس سازمان دانش‌آموزی کشور به مناسبت 21 اردیبهشت ماه سالروز تاسیس سازمان دانش‌آموزی پیامی صادر کرد.

تاسیس سازمان دانش‌آموزی با هدف زمینه‌سازی تعلیم و تربیت اسلامی دانش‌آموزان

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و رئیس سازمان دانش‌آموزی کشور به مناسبت 21 اردیبهشت ماه سالروز تاسیس سازمان دانش‌آموزی پیامی صادر کرد.

 

متن پیام علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و رئیس سازمان دانش‌آموزی کشور به مناسبت 21 اردیبهشت ماه سالروز تاسیس سازمان دانش‌آموزی به شرح زیر است:

«باسمه تعالی

باآرزوی قبولی طاعات و عبادات همه عزیزان در ماه شریف رمضان، این ماه رحمت و غفران الهی که دریای بیکران لطف و عنایت حضرت دوست در آن جوشش و تلاطم دیگری دارد و بهترین فرصت برای بدست آوردن کمال و معنویت و به تقرب به خداست، 21 اردیبهشت ماه سالروز تأسیس سازمان دانش آموزی را خانواده بزرگ آموزش و پرورش و سازمان دانش آموزی کشور تبریک می گویم. سازمان دانش‌آموزی که با میلیون‌ها دانش‌آموز و نسل‌های آینده سر و کار داشته و آنها را تحت تأثیر طرح ها، برنامه‌ها و فعالیت‌های خود قرار می‌دهد، بی شک نقش بسیار موثری در شکل گیری شخصیت وسرنوشت آینده سازان این کشور دارد و همواره خود را رهرو ولایت و خدمت‌گذار در مسیر نظام تعلیم وتربیت می‌داند.

این نهاد تربیتی تشکیلاتی با هدف زمینه‌سازی تعلیم و تربیت اسلامی دانش‌آموزان در ابعاد مختلف فردی و اجتماعی، کسب فضایل اخلاقی و کمالات انسانی براساس تعالیم عالیه اسلام ناب محمدی(ص) تأسیس شده و در راستای زمینه‌سازی برای مشارکت فعال دانش‌آموزان در عرصه‌های مختلف، آماده‌سازی آنها برای پذیرش مسئولیـت‌های فردی و اجتماعی و مشارکت در ارتباطات داخلی و بین‌المللی دانش‌آموزان بر اساس خودباوری و ایمان و علاقه به فرهنگ اسلامی ایرانی گام برمی دارد و در حال حاضر با اجرای موفق بسته تحولی، تحت عنوان «هر دانش اموز یک نقش اجتماعی» در زیست بوم جدید و محدودیت های ناشی از شیوع ویروس منحوس کرونا، توانسته است برنامه های خود را متناسب با شرایط جدید بازطراحی کرده و با ضریب نفوذ و دامنه تاثیر گذاری بیشتر، اهداف و ماموریت های خود را همسو با اهداف سند تحول بنیادین تنظیم و به اجرا گذارد.

اینجانب در بیست و دومین سال تأسیس این سازمان، ضمن تبریک این فرخنده روز بزرگ به محضر وزیر ولایت مدار آموزش و پرورش و تمامی مدیران، مربیان و اعضای تشکیلات دانش‌آموزی پیشتازان و دانش‌آموزان ومربیان فعال درعرصه خبرگزاری دانش‌آموزی پانا و مجالس دانش‌آموزی، امید آن دارم که به فضل الهی و همت همه اعضاء و مربیان بتوانیم در مسیر تربیت اجتماعی دانش‌آموزان بیش از پیش گام برداریم.

توفیق روزافزون همه عزیزان را در امر خطیر تعلیم و تربیت در سایه سار الطاف الهی و نظر پاک ائمه معصومین(ع) و تحت منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) از درگاه احدیت مسألت می‌کند.»