19 اردیبهشت، 1400

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش و رئیس سازمان دانش‌آموزی تاکید کرد سازمان دانش‌آموزی می‌تواند در تحقق اهداف تربیتی و کادرسازی‌های مدیریتی بالاترین نقش را در تعلیم و تربیت ایفا کند لذا فلسفه شکل گیری سازمان دانش‌آموزی و تشکل‌ها چیزی جز این نیست.

سازمان دانش‌آموزی می‌تواند در کادرسازی‌های مدیریتی، بالاترین نقش را ایفا کند

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش و رئیس سازمان دانش‌آموزی تاکید کرد سازمان دانش‌آموزی می‌تواند در تحقق اهداف تربیتی و کادرسازی‌های مدیریتی بالاترین نقش را در تعلیم و تربیت ایفا کند لذا فلسفه شکل گیری سازمان دانش‌آموزی و تشکل‌ها چیزی جز این نیست.

 

علیرضا کاظمی در مراسم هفته گرامیداشت مقام شامخ معلم و سالروز تاسیس سازمان دانش‌آموزی که به طور زنده از شبکه دانش‌آموزی شاد پخش شد، با بیان برکات ماه مبارک رمضان و گرامیداشت یاد و خاطره شهید سردار سلیمانی اظهار کرد: لازم است از زحمات و تلاش‌های مربیان تشکر کنم امیدوارم این زحمات در نظام تعلیم و تربیت به عنوان کسب تعالی ماندگار شود.

وی افزود: باید از دانش‌آموزان به عنوان بروندادهای سازمان که قدرت سخنوری، اعتماد به نفس و تسلط بر مسائل را به تصویر کشیدند تشکر کرد.

کاظمی ادامه داد: ۲ اتفاق مهم در سازمان دانش‌آموزی در سال جاری رقم خورد که رویکردهای واقعی سازمان و جایگاه آن را در نقش آفرینی در حوزه‌های مختلف تربیتی به وضوح نشان داد و سازمان را به گفتمان روز ادارات کل، مدارس و نواحی و مناطق تبدیل کرد و آنان بسته تحولی و بازمهندسی و بروزآوری بزنامه‌های سازمان بود.

معاون وزیر عنوان کرد: سازمان بعد از ۲۰ سال تاسیس و ده‌ها سند به روزآوری نشده بود و باید نام‌ها، نشان‌ها، فعالیت‌ها و محتواهای این سازمان در راستای سیاست‌ها قرار می‌گرفت.

وی افزود: در حوزه پرورشی و فرهنگی معتقدیم هر دانش‌آموز حداقل یک تشکل و نقش به عنوان مهم ترین راهبرد دیده شود این موضوع نشان می‌دهد ابزار تربیتی ما تشکل‌های دانش‌آموزی هستند برای تربیت دانش‌آموزان باید به سمت خلق موقعیت‌های تربیتی برویم.

رئیس سازمان دانش‌آموزی این سازمان را گنج بی پایان تعلیم و تربیت دانست که می‌تواند جذاب ترین عرصه‌ها را برای شکل دادن شخصیت دانش‌آموزان مهیا کند.

کاظمی تاکید کرد سازمان دانش‌آموزی می‌تواند در تحقق اهداف تربیتی و کادرسازی‌های مدیریتی بالاترین نقش را در تعلیم و تربیت ایفا کند لذا فلسفه شکل گیری سازمان دانش‌آموزی و تشکل‌ها چیزی جز این نیست.

وی ادامه داد: ما نیاز به فعال سازی شوراهای برنامه ریزی استان‌ها داریم مدیر و راهبر اصلی سازمان در استان مدیرکل آموزش و پرورش است که می‌تواند قطار سازمان و تشکل‌ها مسیر خود را خوب طی کند.

معاون پرورشی و فرهنگی بیان کرد: در فرایند شورای برنامه ریزی نیازمند هدایت و حمایت هستیم؛ ما ۳ برنامه پیش رو داریم در تابستان بسته فعالیتی برای مجموعه تشکل پیشتازان آماده می‌کنیم و مجموعه مسابقات و جشنواره را برای پانا و مجلس دانش‌آموزی مدنظر داریم.

کاظمی انتخابات را به عنوان یک فرصت برای دانش‌آموزان دانست و تاکید کرد از این فرصت تربیتی حداکثر استفاده را انجام دهیم تا رویکرد مشارکت حداکثری دانش‌آموزی محقق شود چراکه دانش‌آموزان موتور محرک جامعه هستند.

وی بیان کرد شعار ما مشارکت حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری است تلاش می‌کنیم این مسیر را به خوبی طی کنیم.