27 بهمن، 1399

به گفته رئیس سازمان دانش‌آموزی کشور ارزش‌های انقلاب باید در این سازمان موج بزند و فعالیت‌های آن به روز شود.

کاظمی: ارزش‌های انقلاب باید در سازمان دانش‌آموزی موج بزند

به گفته رئیس سازمان دانش‌آموزی کشور ارزش‌های انقلاب باید در این سازمان موج بزند و فعالیت‌های آن به روز شود.

 

علیرضا کاظمی در بخش بعدازظهر نشست هم‌اندیشی تبیین طرح بازمهندسی تشکیلات دانش‌آموزی پیشتازان که باحضور مدیران، معاونان و روسای استانی سازمان دانش‌آموزی در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد با اشاره به توسعه فعالیت‌های سازمان در شرایط کرونا از تمام افرادی که در این سازمان صادقانه تلاش می‌کنند تشکر کرد.

وی با اشاره به برکات ماه رجب افزود: لازم است در این ماه در کنار بحث‌های روزانه خود به عقبه زندگی خود برگردیم؛ ماه رجب ماه خودسازی و آماده شدن برای ماه‌های شعبان و رمضان است.

کاظمی به بیان کارهایی در ماه رجب اشاره کرد که در این ماه برکت دارد و گفت: صلوات بر محمد و آل محمد، استغفار و نماز اول وقت جز این کارهاست که توصیه می‌شود در این ماه انجام شود.

رئیس سازمان دانش‌آموزی کشور با تاکید براینکه مربیان تربیتی باید به طور ویژه این کارها را انجام دهند ادامه داد: در این ایام باید با تفکر در ابعاد زندگی، بخش‌هایی از رابطه خود با خدا را تقویت کنیم.

وی افزود: بزرگترین مشکل سازمان دانش‌آموزی از منظر من این است که جایگاه این سازمان آنگونه که شایسته است دیده نشده لذا تمام هم و غم خود را صرف ارتقای جایگاه سازمان کردیم و چند کار را در این راستا انجام دادیم چراکه این سازمان در نزد سیاست گذاران به عنوان یک تشکل قابل قبول شناخته شده نبود.

وی با تاکید براینکه این سازمان بعد از ۲۰ سال از تاسیس خود نیاز به بازمهندسی داشت بیان کرد: ما باید همراه با سیاست‌های کلان نظام و پیشران بیانیه گام دوم انقلاب باشیم، ارزش‌های انقلاب باید در سازمان موج بزند و در نهایت فعالیت‌های سازمان به روز شود.

رئیس سازمان دانش‌آموزی کشور با اشاره به اینکه مهم ترین مورد در سازمان این است که براساس یک طراحی و معماری برنامه‌ها را پیش ببریم ‌گفت: از شما انتظار همکاری و اجرای سیاست‌ها را داریم زیرا در مقابل ۴۰ سال عقبه انقلاب و خون شهدا مسئول هستیم، این سازمان باید رویکرد انقلابی و تربیتی داشته باشد.

کاظمی زیست بوم کرونا را محک بزرگی برای آزمایش توانمندی دستگاه‌ها در رویارویی با بحران‌ها دانست و ادامه داد: در این دوره فعالیت‌های حوزه پرورشی و فرهنگی و سازمان دانش‌آموزی با کیفیت توسعه پیدا خواهد کرد. تربیت با فراهم شدن موقعیت تربیتی فراهم می‌شود و سازمان می‌تواند این موقعیت را فراهم کند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود: اساسنامه پانا تصویب و ابلاغ شد چراکه رویکردمان در پانا تربیتی است پانا یک تشکل دانش‌آموزی و رسانه تربیتی است که بالاترین نقش را در بخش تربیت اجتماعی دارد.

وی ادامه داد: سازمان دانش‌آموزی در زیست بوم جدید به عنوان یکی از بخش‌های موفق آموزش و پرورش است؛ در اجرای بسته تحولی باید عینی و کف مدرسه گزارش دهیم.

رئیس سازمان دانش‌آموزی کشور بر نقش پذیری به دانش‌آموزان تاکید و اضافه کرد: تمرکز بر اجرای بسته تحولی باید مورد توجه باشد چیزی که باعث شد سازمان مورد توجه قرار گیرد این بود که از ۱۵ بسته تحولی ۲ بسته مربوط به حوزه پرورشی و یک بسته با ۳ برنامه متعلق به سازمان است.

کاظمی عنوان کرد: امروز، عصر دیجیتال و فناوری است که باید بیشتر به این حوزه نزدیک شویم لازم است یک بستر فناوری برای ایجاد یک شبکه هوشمند قوی در حوزه مالی، اداری و نیروی انسانی سازمان طراحی شود.