28 دی، 1399

تعامل نمایندگان سازمان دانش‌آموزی کشور با حضور در دانشکده فنی و حرفه ای دکتر شریعتی پیرامون اجرای طراحی ملی لباس پیشتازان دانش‌‌آموز و باز مهندسی آن اجرایی شد.

بررسی «طراحی لباس پیشتازان دانش‌‌آموز و باز مهندسی آن» در دانشکده فنی و حرفه ای دکتر شریعتی

تعامل نمایندگان سازمان دانش‌آموزی کشور با حضور در دانشکده فنی و حرفه ای دکتر شریعتی پیرامون اجرای طراحی ملی لباس پیشتازان دانش‌‌آموز و باز مهندسی آن اجرایی شد.

 

جلسه ای با حضور برخی از اعضای ارشد سازمان دانش آموزی کشور بحری‌زاده قائم مقام معاون وزیر آموزش و پرورش در سازمان دانش‌آموزی کشور، یزدان پناه (مشاور)، شاکری (مشاور) و دهقانی معاون فعالیت های این سازمان، گرد رئیس دانشکده فنی و حرفه ای، روایی معاون پژوهش و فناوری و الهی مدیر گروه طراحی پارچه و لباس دانشکده در جهت ایجاد نظم و تشکیلاتی شدن لباس های فرم دانش آموزان پیشتاز دختر و پسر با توجه به نماد های ایرانی اسلامی برگزار شد.

در ابتدا اسماعیل بحری‌زاده سازمان دانش آموزی کشور را یک نهاد عمومی غیر دولتی با مأموریت و اهداف مهمی همچون زمینه سازی تعلیم و تربیت اسلامی دانش‌آموزان در ابعاد مختلف فردی و اجتماعی برای کسب فضایل اخلاقی و کمالات انسانی براساس تعالیم عالیه اسلام ناب محمدی (ص)، بسط مشارکت فعال دانش‌آموزان در عرصه‌های مختلف انقلاب و کشور و در نهایت ارتقای جامعه پذیری آنان دانست و تصریح کرد: اکنون پیشتازان یکی از فعال ترین، پویا ترین و با نشاط ترین تشکل های دانش آموزی کشور محسوب می شوند و با قریب به 2 میلیون و هفتصد عضو داوطلب دانش آموزی، در بیش از ۵۳۰۰۰ مدرسه حضور دارد. این تشکیلات بیش از صد و یک هزار مربی داوطلب افتخاری و علاقه مند از گرایش های مختلف دارد که برای خدمت به جامعه و ارتقای جامعه پذیری آینده سازان میهن عزیز اسلامی اعلام آمادگی کرده اند.

وی افزود: پیشتازان در تمامی صحنه هایی که انقلاب و کشور بدان ها نیاز دارد بصورت تشکیلاتی و در کم ترین زمان حضور یافته و ایفای نقش می کنند که مقابله با ویروس منحوس کرونا و تلاش گسترده و موثر آنان در افزایش آگاهی های عمومی و کمک به رفع نیازهای ضروری جامعه در این بحران یکی از مصادیق بارز آن است.

بحری‌زاده ادامه داد: با گذشت بیش از دو دهه از فعالیت این تشکل و ابلاغ اسناد بالادستی مهمی چون سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و بیانیه گام دوم انقلاب از یک سو و مطالبه مهم رهبر معظم انقلاب مبنی بر استفاده از الگوهای اسلامی و بومی در تعلیم و تربیت کشور، این سازمان بر اساس مصوبه هیات امناء، برآن شد که دست به بازمهندسی و ایجاد تغییرات اساسی در ساختار، محتوا، نمادها، علائم و نشان های این تشکیلات دانش آموزی بزند و بحمد الله سیمای جدید و ارتقا یافته این تشکیلات دانش آموزی، مبتنی بر سند تحول بنیادین، بیانیه گام دوم انقلاب و اساسنامه سازمان دانش آموزی مراحل پایانی طراحی اولیه خود را طی می کند.

بحری زاده ادامه داد: در همین راستا و به منظور باز طراحی یکی از مهم ترین نمادهای این تشکیلات که عبارت است از لباس تشکیلاتی پیشتازان، امروز در دانشکده فنی و حرفه ای دکتر شریعتی حضور یافته ایم و از این مجموعه توانمند و صاحب نظر برای طراحی شایسته لباس پیشتازان، یاری می طلبیم.