بیانیه سازمان دانش‌آموزی به مناسبت اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی؛

13 دی، 1399

سازمان دانش‌آموزی به مناسبت اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی بیانیه‌ای صادر کرد.

شهید سلیمانی، نمونه‌ برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام بود

سازمان دانش‌آموزی به مناسبت اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی بیانیه‌ای صادر کرد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان دانش‌آموزی، متن بیانیه سازمان به مناسبت اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

برای شهید سلیمانی...

کاش زمان در سحرگاه جمعه ایستاده بود، سحرگاهی که در آن ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند؛ سالی گذشت اما جراحتی که از آن شب بر دلها مانده التیام نیافته است. او رفت و نشان سیادت شهدای جبهه مقاومت را زیبنده نام خود کرد. مگر می‌شود کسی که دست‌های خود در شبکه‌های ضریح حضرت زینب(س) دخیل کرده و با غرشی حیدریه اعلام کرده، نمی‌گذارم حرامیان دوباره شما را به اسیری ببرند و همچون علمدار رشید کربلا تا پای خون بر این قول استوار مانده، با اجری جز شهادت از این دنیا برود؟ آری! بقول مولا و مقتدایش، شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود.

امروز امت اسلام، هر چند داغدار اما با عزمی مضاعف قدم در راه آن شهید بزرگ می‌گذارد و با امید به آینده و ایمان به وعده‌های الهی و تحت امر حضرت نائب امام عصر‌(عج) از قرارگاه حسین بن علی(ع) در تمام عرصه ها دفاع می‌کند. انقلاب اسلامی و امت حزب الله مفتخر است که در تمامی جبهه ها و هجمه های همه جانبه دشمن، ایستادگی، مقاومت و مجاهدت‌های ظفرمندانه‌ای کرده است. اینک تقدیم پیاپی شهدای بزرگی چون شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید ابومهدی المهندس و شهید فخری زاده؛ موید این حقیقت است که اولا، امروز مرزهای مقاومت و مجاهدت از مرزهای سرزمینی ایران فراتر رفته و به امت بزرگ اسلامی تسری یافته و ثانیا بعد از خطوط نظامی، خطوط دیگری چون علم و فناوری هم به دست مجاهدین اسلام و خط حزب الله فتح شده است. به تحقیق سپاه اسلام تا به اهتزاز درآوردن پرچم «لا اله الّا الله» بر قلل رفیع کرامت و بزرگواری به جهاد ادامه خواهد داد. چرا که به فرموده حضرت روح‌الله(س) تا شرک و کفر هست، مبارزه هست و تا مبارزه هست، ما هستیم.

شهید سلیمانی، نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی(قدس سره الشریف) بود؛ سازمان دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران، مفتخر است که با الگو قرار دادن این مجاهد بزرگ، سلیمانی‌پروری را ماموریت اصلی خود می داند. لذا ما اعضاء و مربیان این سازمان، به عنوان بخشی از نهاد تعلیم و تربیت، ضمن گرامیداشت نخستین سالگرد عروج ملکوتی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، بار دیگر با پیشوا و امام خود تجدید بیعت می‌کنیم و اعلام می‌داریم که با عزمی جهادی و با تاسی از سیره شهدا و اقتدا به نائب امام زمان(عج)، حضرت آیت الله اعظمی امام خامنه‌ای (حفظه الله)؛ تمام ظرفیت خود را در راستای تربیت نسل پیشگامان تمدن نوین اسلامی و پیشتازان گام دوم انقلاب به کار خواهیم گرفت چرا که بنا به وصیت شهید والا مقام، حاج قاسم سلیمانی: ((امروز قرارگاه حسین بن علی، ایران است. بدانید جمهوری اسلامی حرم است و این حرم اگر ماند، دیگر حرم ها می‌مانند. اگر دشمن، این حرم را از بین برد، حرمی باقی نمی‌ماند، نه حرم ابراهیمی و نه حرم محمّدی(ص))