22 مهر، 1399

به گفته رئیس سازمان دانش‌‌آموزی و معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش مجلس دانش‌آموزی با کارکردهای تربیتی خود می‌تواند نقش اول را در تربیت دانش‌آموزان تراز سند ایفا کند و بستری برای آموزه‌های تربیتی باشد.

کاظمی: مجلس دانش‌آموزی نقش اول را در تربیت دانش‌آموزان تراز سند ایفا می‌کند

به گفته رئیس سازمان دانش‌‌آموزی و معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش مجلس دانش‌آموزی با کارکردهای تربیتی خود می‌تواند نقش اول را در تربیت دانش‌آموزان تراز سند ایفا کند و بستری برای آموزه‌های تربیتی باشد.

 

علیرضا کاظمی در مراسم اختتامیه نهمین دوره مجلس دانش‌‌آموزی با طرح این سوال که اگر از ما بپرسند نمونه‌ای از محصولات آموزش و پرورش را در تربیت انسان‌های مومن، متعهد، نقاد، مطالبه گر و با اعتماد به نفس نشان دهید به یقین می‌گویم محصولی بهتر از دانش‌آموزان مجلس نداریم.

وی افزود: این بهترین دستاورد این ساختار ارزشمند است افراد تربیت شده در تراز سند یا در مسیر تراز سند و بهترین خروجی‌های نظام تعلیم و تربیت.

کاظمی با بیان اینکه پیشگامان و پیشران‌های بیانیه گام دوم انقلاب و قطعا مدیران آینده نظام جمهوری اسلامی ایران این افراد هستند گفت: مجلس دانش‌آموزی با کارکردهای تربیتی خود می‌تواند نقش اول را در تربیت دانش‌آموزان تراز سند ایفا کند و بستری برای آموزه‌های تربیتی باشد.

رئیس سازمان دانش‌‌آموزی کشور به ۳ کارکرد مجلس دانش‌آموزی اشاره کرد و گفت: ترویج و نهادینه سازی فرهنگ مشارکت جویی، تعامل و همکاری، مسئولیت پذیری و ایجاد زمینه برای مشارکت در عرصه‌های آموزش و پرورش از مهم ترین کارکردهای مجلس دانش‌آموزی است. همچنین توسعه و ترویج فرهنگ گفت‌وگو و تمرین و نهادینه سازی مهم ترین کارکرد مجلس است.

وی گفت: گفت‌وگو علاوه بر کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌تواند منشا فضایل اخلاقی باشد کمک به تصمیم سازی که از سوی مجلس به عنوان یک نهاد صنفی تربیتی مشورتی صورت می‌گیرد همچنین این موضوع که مجلس زبان گویای دانش‌آموزان است و مشکلات را به تصمیم گیران منعکس می‌کند و منجر به اصلاح قوانین و برنامه‌ها می‌شود، می‌تواند از جمله کارکردهای مهم مجلس باشد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: ۱۲ سند رسمی محصول کار مجلس است و ما خوشحالیم که وزیر با نگاهی هوشمندانه به مجلس دانش‌آموزی و کارکردهای تربیتی سازمان دانش‌آموزی همچنین توسعه نقش پذیری دانش‌آموزان، استفاده از این ظرفیت‌ها را یکی از مهم ترین بسته‌های تحولی آموزش و پرورش قرار داده است.