13 مرداد، 1399

انتخابات دهمین دوره مجلس دانش آموزی و شورای دانش آموزی استانی در استانهایی که بدلیل شیوع کرونا برگزار نشده است طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۱۴ و ۱۵ مرداد ماه جاری بصورت مجازی برگزار می شود.

برای اولین بار انتخابات مجلس دانش آموزی در سراسر کشور بصورت مجازی برگزار می شود.

انتخابات دهمین دوره مجلس دانش آموزی و شورای دانش آموزی استانی در استانهایی که بدلیل شیوع کرونا برگزار نشده است طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۱۴ و ۱۵ مرداد ماه جاری بصورت مجازی برگزار می شود.

اسماعیل بحری زاده قائم مقام سازمان دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با صدای جمهوری اسلامی گفت: انتخابات دهمین دوره مجلس دانش آموزی  در ۲۰ استان کشور که قرار بود اسفند ماه ۱۳۹۸ برگزار شود بدلیل شیوع بیماری کرونا متوقف شد که به همت همکاران ما زیر ساخت‌های لازم فراهم گردید و ابتدا بطور آزمایشی در تیر ماه گذشته در شهر تهران برگزار شد و با توجه به موفقیت آمیز بودن اجرای این فعالیت با برنامه ریزی های انجام شده در ۱۹ استان باقی مانده نیز انجام خواهد شد.

در مجموع ۱۵۰ دانش آموز منتخب از شوراهای دانش آموزی مدارس کشور طی فرآیند تعریف شده ای توسط دانش آموزان انتخاب و برای مدت دو سال به عضویت مجلس دانش آموزی در می آیند.

همچنین اعضای شورای دانش آموزی استان از بین منتخبین شهرستانها انتخاب و به عنوان مشاوران دانش آموزی مدیران کل آموزش و پرورش استان ها فعالیت می کنند.

وی افزود: در همین جا لازم می دانم از همکاران عزیزم در استان های مجری علی الخصوص اعضای شورای برنامه ریزی سازمان دانش آموزی استانها،  مدیران کل محترم آموزش و پرورش،  معاونین محترم پرورشی و فرهنگی، مدیران سازمان دانش آموزی استان ها، اعصای کمیته برگزاری انتخابات استان ها و همکارانم در دبیرخانه مجلس دانش آموزی که قریب به دو ماه هست تلاش می کنند تا این رویداد مهم دانش آموزی در کمال صحت و سلامت و رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شود، به سهم خود تشکر و قدردانی نمایم. امیدوارم که این مرحله از انتخابات نیز با موفقیت کامل برگزار شده و مجلس دهم دانش آموزی نمایندگان خود را بشناسد.‌

لازم بذکر است که تمامی فرآیند برگزاری این انتخابات، اعم از ثبت نام، تبلیغات انتخاباتی، جلسات توجیهی دانش آموزان و عوامل اجرایی و ناظرین انتخابات، رای گیری و اعلام نتایج بصورت مجازی انجام شده و تمامی مراحل بصورت آنلاین هم برای دانش آموزان و هم برای عوامل اجرایی و نظارتی متناسب با سطوح دسترسی مورد نیاز، قابل رصد می باشد.