دیدار قائم مقام معاون وزیر در سازمان دانش‌آموزی با مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس

26 فروردین، 1399

اسماعیل بحری‌زاده قائم مقام معاون وزیر در سازمان دانش‌آموزی صبح امروز با مهدی عظیمی امیرآبادی،مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس و اصغری مدیر آموزش این انجمن دیدار و گفت‌‌وگو کرد.

بحری‌زاده: دفاع مقدس و روح حاکم بر آن پدیده‌ای فرا مکانی و فرا زمانی بوده است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان دانش آموزی، عظیمی در این جلسه گفت: یکی از نقایص حوزه سینما عدم وجود فاصله‌گذاری و رتبه‌بندی در حوزه نمایش است. ما در انجمن سینمای دفاع مقدس به این نتیجه رسیدیم که بخش عمده‌ای از مخاطبان به سینما نمی‌روند و از جمعیت بیش از ۸۰ میلیونی کل کشور، تعدادی حدود ۳ میلیون نفر به سینما می‌روند.

او افزود: در شبکه‌های اجتماعی نیز این موضوع وجود دارد. اما یکی از رسالت‌های این انجمن فراهم کردن فضایی با امنیت نسبی از نظر سینما و فیلم است تا خانواده‌ها با امنیت خاطر فیلم‌ها را ببینند.

مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس ادامه داد: بخشی تحت عنوان فیلم خوب برای خانواده‌های خوب داریم که از نظر فکری و تربیتی بی‌نقص است. پس از بررسی این ایده به نظر رسید سازمان دانش‌آموزی می‌تواند به این فضا کمک‌کننده باشد.

عظیمی به قابلیت‌های نمافیلم یا شبکه VOD اشاره کرد و گفت: می‌توانیم با آدرس و نشان سازمان دانش‌آموزی، برای دانش‌آموز امکان دسترسی و دیدن یک فیلم را فراهم کنیم. در این راستا می‌توان بر فیلم‌های تربیتی و بخش‌های آموزشی در این بخش توجه کرد.

آثار سینمایی و آموزشی کشور بهره‌برداری می‌شود

اصغری مدیر آموزش این انجمن نیز در ادامه این جلسه گفت: راه‌اندازی این شبکه با این رویکرد است که آثار سینمایی و آموزشی کشور بهره‌برداری شود. شبکه نمافیلم با این هدف راه‌اندازی شده است.

او افزود: می‌توان آموزش‌های تلویزیونی که اکنون درحال پخش است را به این شبکه منتقل کرد تا جذابیت بیشتری برای دانش‌آموزان داشته باشد.

او در پایان گفت: در هفته‌های اخیر سعی کردیم زیرساخت‌های فنی این شبکه را فراهم کنیم. احتمال می‌رود ۵ میلیون دانش‌آموز برای دیدن کلاس‌ها در این شبکه عضو شوند.

دفاع مقدس محدود به دوران ۸ ساله جنگ تحمیلی نیست

اسماعیل بحری‌زاده نیز در این جلسه گفت: وظیفه سازمان دانش‌آموزی تربیت تمام‌ساحتی از طریق نقش‌پذیری اجتماعی دانش‌آموزان تعریف شده است.

 

او ادامه داد: دفاع مقدس و روح حاکم بر آن پدیده‌ای فرا مکانی و فرا زمانی بوده است و محدود به دوران ۸ ساله جنگ تحمیلی نیست. بلکه ما معتقدیم تاسی و ترویج این فرهنگ ما را در مسیر درست انقلاب قرار می‌‌دهد.

بحری‌زاده ضمن اشاره به اینکه دفاع مقدس گامی بلند و جهشی به سمت ظهور و در راستای انتظار فرج قابل ارزیابی است، افزود: هرچه از این فرهنگ فاصله بگیریم، در واقع از مسیر انقلاب، فرهنگ انتظار و نیل به تمدن نوین اسلامی دورتر خواهیم شد.

او در بخش دیگری از صحبت‌های خود به فعال شدن شبکه شاد در قالب اپلیکیشن شاد در وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و ضمن اشاره به اقداماتی که برای ورود آموزش‌های مجازی دانش‌آموزان پیشتاز در این شبکه انجام شده است، ادامه داد: با شناخت ظرفیت‌های انجمن سینمای دفاع مقدس و انجام کار کارشناسی گام‌های لازم را برای ایجاد هم‌افزایی طراحی می‌کنیم و به مورد اجرا خواهیم گذاشت.