قائم مقام سازمان دانش آموزی در گفت‌وگو با پانا:

30 بهمن، 1398

سازمان دانش‌آموزی استان‌ها سلسله نشست‌هایی با حضور رای اولی‌ها دارند که دانش‌آموزان به دیدار نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه می‌روند تا از رهنمودهای این بزرگان در خصوص انتخابات بهره مند شوند.

حضور حداکثری مردم در انتخابات،‌ افول نظام سلطه را تسریع می‌بخشد

قائم مقام سازمان دانش آموزی تاکید کرد که در شرایط حساس کنونی که به برکت خون شهدا به‌ویژه پیروزی‌های بزرگ اخیر جبهه مقاومت، هیمنه پوشالی امریکا شکسته شده، حضور حداکثری مردم در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی می‌تواند افول نظام سلطه را تسریع ببخشد.

اسماعیل بحری‌زاده در گفت‌وگو با پانا با اشاره به اینکه در آستانه آزمون بزرگ دیگری برای ملت شریف ایران اسلامی هستیم گفت: یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۲ اسفند در سراسر کشور برگزار می‌شود و نمایندگان مردم در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با حضور پرشکوه مردم در این انتخابات مشخص خواهند شد.

اهمیت‌های انتخابات دوره یازدهم مجلس

او با بیان اینکه انتخابات دوره یازدهم مجلس از جهات مختلفی حائز اهمیت است گفت: یک وجه این اهمیت جایگاه مهم و ممتاز مجلس به عنوان عصاره فضائل ملت است که بنا بر فرموده حضرت امام (ره) در راس امور است. وجه دیگر آن اصل مهم مراجعه به آرای مردم است که نمونه‌ای از سبک و سیره حکومتی نظام جمهوری اسلامی ایران به تاسی از سبک حکومتی دین مبین اسلام است؛ اصلی که در سیره حکومت داری ائمه معصومین علیهم السلام جایگاه برجسته‌ای دارد و برهمین اساس نیز در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران هم گنجانده شده است و امام راحل (ره) ومقام معظم رهبری (مد ظله العالی) همواره بر آن تاکید داشته‌اند و با تمام قدرت و قوت از حریم آرای مردم مراقبت و از آن حمایت کرده‌اند.

قائم مقام سازمان دانش آموزی ادامه داد: چشم دوستان و دشمنان انقلاب و ایران، در این برهه حساس سیاسی، به این انتخابات دوخته شده است. قطعا" دوستان از حضور حداکثری مردم خوشحال و دشمنان مایوس و ناامید می‌شوند.

حضور حداکثری مردم می‌تواند افول نظام سلطه را تسریع ببخشد

بحری‌زاده افزود: در شرایط حساس کنونی که به برکت خون شهدا به‌ویژه پیروزی های بزرگ اخیر جبهه مقاومت، هیمنه پوشالی امریکا شکسته شده، حضور حداکثری مردم می‌تواند افول نظام سلطه را تسریع ببخشد. آنچه که سایه جنگ و هرگونه تعدی و تجاوز را از کیان انقلاب و کشور دور می‌کند و امنیت ملی ما را ارتقا می‌دهد حضور مردم در این صحنه بزرگ است.

او افزود: برای همین است که رسانه‌های غربی تمام توان خود را به کار گرفته‌اند تا شاید به زعم خود انگیزه مردم را برای حضور در این انتخابات تضعیف کنند. البته مردم ما نشان داده‌اند که در طول ۴۱ سال انقلاب نقشه‌های خیالی دشمنان را نقش برآب می‌کنند و بحول و قوه الهی از این امتحان سرنوشت ساز هم سربلند و پیروز بیرون خواهند آمد.

قائم مقام سازمان دانش آموزی در ادامه درباره اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی افزود: این انتخابات یک بیعت مجدد با آرمان‌ها و اندیشه‌های الهی و نورانی رسول خدا(ص)، اهل بیت(ع)، امام راحل(ره)، مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)، شهدا و انقلاب اسلامی است.

بحری‌زاده همچنین در پاسخ به این سوال که نقش سازمان دانش آموزی برای ترغیب حضور دانش‌آموزان رای اولی در این صحنه چیست گفت: «بخشی از جامعه رای دهندگان را دانش‌آموزان تشکیل می‌دهند. ما در طول دهه فجر مانورهای یاوران انقلاب را با حضور ۵۰۰ هزار دانش‌آموز پیشتاز در بیش از ۷۰۰ منطقه و شهرستان برگزار کردیم که در این مانورها تاکید بر حضور در صحنه‌های انقلابی را داشتیم از جمله این تاکیدها حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن بود که شاهد حضور پرشور مردم و دانش‌آموزان بودیم.

سازمان دانش‌آموزی استان‌ها سلسله نشست‌هایی با حضور رای اولی‌ها دارند

او افزود: همچنین در این برنامه‌ها بر حضور در انتخابات دوم اسفند نیز تاکید شد. علاوه بر آن سازمان دانش‌آموزی استان‌ها سلسله نشست‌هایی با حضور رای اولی‌ها دارند که دانش‌آموزان به دیدار نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها و ائمه جمعه، استانداران، فرمانداران و مسئولین مرتبط می‌روند تا از رهنمودهای این بزرگان در خصوص ابعاد مختلف انتخابات بهره مند شوند. لذا امیدواریم حاصل این تلاش‌ها آشنایی هرچه بیشتر دانش آموزان رای اولی با حقوق و تکالیف خود در ارتباط با انتخابات و نهایتا" حضور موفق و معنادار رای اولی‌ها در این امتحان بزرگ باشد و این حضور، همچون جشن‌های دهه فجر و راهپیمایی ۲۲ بهمن، حضوری پرشور و شعور باشد که قطعا" همین طور هم خواهد بود.