جلسه مدیران سازمان‌های دانش‌آموزی سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد

06 بهمن، 1398

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان دانش آموزی، در این جلسه که با محوریت انتخابات دهمین دوره مجلس دانش‌آموزی در دفتر معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش با حضور اسماعیل بحری زاده، قائم مقام سازمان دانش آموزی، زهرا پناهی روا، رئیس دبیرخانه مجلس دانش آموزی، علی نقی یزدان پناه و ابوالقاسم شاکری، مشاوران سازمان و جمعی از مدیران ستادی برگزار شد، مدیران سازمان دانش آموزی استان های کشور نیز به صورت ویدئو کنفرانس حضور داشتند.

جلسه توجیهی دهمین دوره انتخابات مجلس دانش آموزی و ویژه برنامه های دهه فجر انقلاب اسلامی

در این نشست،قائم مقام سازمان دانش آموزی ضمن عرض سلام و خسته نباشیدبه همکاران و مدیران استان گفت:

خداوند منان را شاکرم که توفیق داد به صورت تصویری در حضور هم این جلسه را برگزار کنیم ایشان در ادامه افزود: امید آن دارم که با همدلی و هم کاری کاروان عظیم تربیتی سازمان دانش آموزی و بویژه تشکیلات و مجلس دانش آموزی و خبرگزاری پانا را در راستای اهداف و برنامه ها در کنار هم پیش ببریم.

بحری زاده افزود: با توجه به اینکه در یک ماه جاری انتخابات دهمین دوره مجلس دانش آموزی را در پیش رو داریم و این انتخابات در سطح استان های کشور برگزار می شود لذا،  بنابر تصمیم شورای برنامه ریزی مقرر شد که مدیران محترم استانی به عنوان ناظرین ستادی در استان هایی غیر از استان های خودشان حضور داشته باشند با توجه به اینکه این انتخابات از اهمیت و حساسیت بالایی برخوردار است، تصمیم بر این شد که دقایقی را به صورت ویدئو کنفرانس در خدمت مدیران استان باشیم و با تبادل نظر متقابل برنامه ریزی های کلی صورت پذیرد.

قائم مقام سازمان دانش آموزی با اشاره به اولین نشست مجازی - حقیقی خود با مدیران سازمان خاطر نشان کرد: بنده از حضور پیشکسوتان سازمان و مدیران ارزیابی و امور مجلس سپاسگزارم و لازم است بگویم همان طور که استحضار دارید در ماه بهمن قرار داریم. بهمن ماه برای همه ما بیش از 40 ساله که یادآور پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با امامت امام راحل و با حضور شجاعانه و ولایتمدارانه مردم ایران در 22 بهمن 57 است و همواره آن را گرامی می داریم .

وی با تاکید بر اهمیت سالگرد انقلاب اسلامی افزود: امسال با توجه به تقارن این مناسبت با چهلمین روز شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، این مراسم با محوریت حاج قاسم و مکتب مقاومتی که ایشان مصداق آن است، برگزار می شود لذا امیدوارم که از موقعیت تربیتی دهه فجر برای تبیین مکتب مقاومت و آشنا کردن هرچه بیشتر اعضاء تشکل های دانش آموزی با سیره عملی و سبک زندگی حاج قاسم سلیمانی بهره ببریم.

قائم مقام سازمان دانش آموزی ضمن اشاره به برنامه های کلی سازمان گفتند: یکی از برنامه های مهم ما در سراسر کشور برنامه یاوران انقلاب است که امسال مربوط به یادواره سردار شهید سلیمانی است. دو مساله در این مورد باید مورد اجرا قرار گیرد: اول قرائت دلنوشته برگزیده هر استان در پویش سپاس سردار و دوم سرود همگانی سردار سپهبد شهید با در دست داشتن پرچم و لباس به صورت هماهنگ اجرا شود.که دستورالعمل برنامه یاوران انقلاب هم به تمام استان ها ارسال شده است.

ایشان افزود: نکته دوم بازدیدهای قطبی است که دستورالعمل آن نیز ارسال شده. همزما 16 استان از 10 و 11 اسفندماه بازدید خواهند شد و بقیه استان ها 17 و 18 اسفند مورد بازدید قرار خواهند گرفت.

نکته مهم بازدید های قطبی توجه به شرایط جوی است که به همین دلیل لازم است مدیران از روز قبل در استان ها حضور داشته باشند. دقت نظر در کیفیت عملکرد نیروهای بازدید قطبی که شامل سه نفر از خواهران و سه نفر از برادران هستند به طور جدی صورت پذیردچراکه هرچه بازدیدها با شرایط کیفی بهتری برگزار شوند ما با نقاط ضعف و قوت تشکیلاتمان بیشتر آشنا خواهیم شد.

بحری زاده در پایان سخنان خود گفت: فرمت های لازم ارزیابی هم ارسال شده است. در صورت امکان کمک های مالی هم به استان های مورد نیاز انجام می شود.

 مجددا تاکید می کنم، این انتخابات از نظر فرهنگی و تربیتی بسیار مورد اهمیت است لذا باید تمام مراحل برپایه ضوابط و به درستی انجام شود.

در ادامه این نشست زهرا پناهی روا، رئیس دبیرخانه مجلس دانش آموزی گفت:  خداوند را شاکریم بر گذشته خودمان و برای آینده از او کمک می خواهیم. تمام سعی ما بر این است که برای نوجوانان  و آینده کشور کار مفیدی انجام دهیم که درخور شان آنان باشد که آینده سازان این کشور هستند.

وی افزود: امسال در دهمین دوره مجلس و ورود به 20 سالگی مجلس دانش آموزی و با توجه به همه تجربیات این مسیر 20 ساله، نظرات مدیران ادوار قبل نیز مورد استفاده قرار گرفته و تمام تلاشمان را به کار گرفتیم تا بهترین دانش آموزان به عنوان نمایندگان دانش آموزی از سراسر کشور مورد انتخاب واقع شوند.

ایشان همچنین گفت: با توجه به مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش این مهم محقق شد تا با محوریت سازمان دانش آموزی انتخابات مناطق و شهرستان ها را به عهده بگیریم.و امیدوارم با کمک همه دوستان شاهد رقابت سازنده ای در میان دانش آموزان باشیم.

پناهی روا افزود: امروز با این ویدئو کنفرانس درواقع اساس دهمین دوره مجلس دانش آموز و شوراهای دانش آموزی رقم زده می شود و امیدوارم طبق دستورالعمل جلسات خوبی داشته  باشیم.

ایشان ضمن تاکید ادامه داد : در مورد انتخابات باید گفت که در شورای برنامه ریزی با توجه به همدلی ایجاد شده میان سازمان مرکز و سازمان دانش آموزی استان ها تصمیم گرفتیم تمام مدیران ما به عنوان نمایندگان ستاد مرکز جهت نظارت بر روند برگزاری این انتخابات حضور داشته باشند که ابلاغ برای  تمام افراد انجام و ارسال می شود.

همچنین باید امسال پارلمان های استانی و مجامع مشورتی استانی را مهم بدانیم و در استان ها این روند را در پیش داشته باشیم.

شایان ذکر است که در ادامه این نشست تعدادی از مدیران استان ها به نمایندگی از سایر مدیران به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.