01 بهمن، 1398

دومين پويش ملى «سيل مهربانى همكلاسى ها» به منظور جمع آورى كمك هاى نقدى و غيرنقدى دانش آموزان، فرهنگيان و اولياى مدارس كشور در راستای حمایت و کمک رسانی به مناطح سیل زده استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

کلاس انسانیت و مهربانی، ارزشمند ترین کلاس درس است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان دانش آموزی، عليرضا كاظمىمعاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: خوشحالم و خدارا شاكر كه امروز بزرگ ترين كلاس درس مهربانى همدلى و وطن دوستى به پهنه سطح كشور ايران و با تعداد ١٥ ميليون دانش آموز در حال برگزارى است و به هر كدام ما درس مى دهد و هر كدام از اين كلاس لذت معنوى مى بريم كه هيچ چيز جاى آن را پر نمى كند.

قلب هاى مهربانى كه امروز در حوزه آموزش و پرورش مسئولين و خانواده ها مى بينيم مارا مشعوف مى كند.

و من از دانش آموزان با نشاط و مهربان تشكل هاى دانش آموزى ،دانش آموزان دلسوز و دغدغه مندی كه براى ايران سرافزاز تلاش مى كنند متشكرم. همچنین از جناب دكتر مددی عزيز كه راهبرى اين مسئوليت را بر عهده دارند و تمام مسئولين همراه ایشان.

کاظمی افزود: من ديروز به نمايندگى از تمام دوستان در کنار وزیر محترم در مناطق سيل زده در جمع دانش آموزان حضور پيدا كرديم دل انسان از ديدن درد و محروميت به درد مى آيد.باید بدانیم ما كه در شهرها از امكانات بيشترى برخورداريم نسبت به مناطق ديگر ايران دين داريم و این سیل یک فرصتی پدید آورد تا مردم، جامعه و مسئولان را متوجه بسیاری از مشکلات، کمبودها و نابه سامانی‌ها کند. وقتی دانش‌آموزان این استان با کمترین امکانات برای اعتلای نظام ایران تلاش می‌کنند در اینجا انسان احساس مسئولیت می کند.البته ناگفته نماند كه كارهاى مهمى انجام شده است.

وى ادامه داد:رويكردهای اصلى ما در آموزش و پرورش یکی رویکرد فرهنگی و تربیتی یکی از این رویکردهاست ما به‌عنوان بزرگترین دستگاه فرهنگی کشور وظیفه داریم از این فرصت ارزشمند تربیتی برای نهادینه کردن یک فرهنگ دینی و ملی جامعه ایران را بسیج کنیمفرهنگى و تربيتى است امروز فرصت داريم براى نهادينه كردن اين فرهنگ تربيتى و ارتقاء آن بکوشيم امروز حداقل ١٥ ميليون دانش آموز و ٣٠ ميليون ولى دانش آموز در حال كمك رسانى اند.

اين اصلى ترين رسالت آموزش و پرورش هست و هيچ كلاسي مهم تراز اين كلاس نيست كه انسانيت،مهربانى، دوستى و بذر انسانيت ، ميهن دوستى و همدلى را نشر مى دهد.

نكته اى كه نبايد ناديده گرفته شود رفع نيازهاى دانش آموزان محروم آن منطقه است .

كاظمى در پايان سخنان خود افزود:از دقايق اول حادثه به همت وزير محترم و معاونين و مشاورين ايشان تيم هاى كمك رسانى تشكيل شده و هفت استان به صورت معين كارشان را آغاز كردند.

كه اين فرصتى خواهد بود كه آموزش و پرورش استان، شامل ارتقاء آموزشى و پرورشى خواهد شد.

تمام استان هاى كشور تقسيم و هدايت شدند در اين كمك رسانى ها و نمايندگان آموزش و پرورش مستقر هستند.