01 بهمن، 1398

دومين پويش ملى «سيل مهربانى همكلاسى ها» به منظور جمع آورى كمك هاى نقدى و غيرنقدى دانش آموزان، فرهنگيان و اولياى مدارس كشور در راستای حمایت و کمک رسانی به مناطح سیل زده استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

اولین محموله امدادی، 5 شنبه به سیستان و بلوچستان می رسد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان دانش آموزی، در اين مراسم كه به همت سازمان دانش آموزى و با همكارى ساير تشكل های دانش آموزی برگزار شد جمعى از مسئولان آموزش و پرورش و تشكل هاى دانش آموزي به صورت نمادين برگزار شد، 

 مدير كل آموزش و پرورش شهر تهران ضمن تشكر و قدردانى از حضور مسئولين و حضار  گزارشى از عملكرد تيم هاى كمك رسانى در سيل هاى بهار ٩٨ به استان هاى لرستان، گلستان و خوزستان ارائه داد.

فولادوند با اشاره به اينكه كمك رسانى و اقدامات انجام شده كارى است بى بديل اظهار داشت: در پل دختر و معمولان و در تقسيمات لرستان كه مربوط به شهر تهران بوده، حدود ١٠٠ دانش آموز  به طور مستقيم تحت  پوشش قرار گرفتند و در منطقه معمولان ١٢ نفر  در كنكور امسال پزشكى قبول شدند.

وى افزود: كمك هاى نقدى و غير نقدى زيادى ارسال شد كه شامل يك ميلياردو دويست ميليون تومان كمك هاى فرهنگيان به خانواده هاى آسيب ديده و مناطق سيل زده بوده علاوه بر آن پك هاى آذوقه ماه رمضان و صدها كاميون كمك غير نقدى به استان لرستان و در ادامه كمك رسانى ها ٦٠ كاميون كمك غير نقدى و يك ميليارد پول نقد به استان خوزستان كمك شد.

فولادوند در زمينه آباد سازى و بازسازى و احداث مدارس نيز گفت: آبان ماه امسال يك واحد مدرسه ٩ كلاسه در خوزستان احداث شده  كه در مهر ٩٩ افتتاح خواهد شد.

وى همچنين ادامه داد: همين كارها در زلزله كرمانشاه نيز صورت گرفت و در حال حاضر در پى مذاكراتى كه با استان سيستان و پلوچستان و تيم هاى امدادى و كارگروه ها داشتيم در حال حاضر٢٠ كاميون از كمك ها و تجهيزات ما در انبار مهراباد هست و دو نفر از دوستان به نمايندگى از وزارت آموزش و پرورش در اين مناطق مسئول نظارت بر انجام امور خواهند بود.

فولادوند مهم ترين كمك آموزش و پرورش را ارتقاء آموزشى و پرورشى دانش آموزان آن منطقه به ويژه دانش آموزان نزديك به كنكور دانست و گفت  بايد  از اين فرصت جهت كاهش محروميت ها و كمک رسانى استفاده كنيم.

وى در پايان گفت: ما امسال دوبار اين توفيق را داشته ايم البته كار اصلى را دانش آموزان سطح كشور انجام داده اند.

هدف ما علاوه بر تربيت علمى و افزایش مهارت‌آموزی، کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقای سطح اخلاق است و در کنار مهارت زیست جمعی، آموزش جامع‌پذیری را نیز در برنامه‌های خود برای ارتقاء سطح سازگاری اجتماعی و همدردی اجتماعی قرار دهيم .

اين كمك رسانی ها فعالیت های فرآیندی است و برای نتیجه بخش شدن، نیازمند این است که ادامه دار باشد که بتوان درمدت ماه هاى آينده بسيارى از موانع را برطرف نمود. این در حالی است که اولين محموله كمك هاى ما كه شامل کمک های نقدی و همچنین پوشاك است تا پنجشنبه به استان سیستان و بلوچستان می رسد. و از انجا که اولويت كارى ما مباحث آموزشى و مشاوره اى است كه در سيل هاى گذشته نيز انجام شد، لذا احیا مدارس نیز در برنامه کار ما خواهد بود و بنده از تمام نهادهاى همراه در كنار خودمان سپاسگزارى مى كنم.