24 دی، 1398

ضیاءالدینی، مدیر کل بهداشت و سلامت وزارت آموزش و پرورش ضمن حضور در دفتر سازمان دانش آموزی با اسماعیل بحری‌زاده سرپرست قائم‌مقامی سازمان دانش‌آموزی دیدار و گفت گو کرد.

اعلام همکاری همه جانبه اداره کل بهداشت و سلامت وزارت آموزش و پرورش با سازمان دانش آموزی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان دانش آموزی و به نقل از اسماعیل بحری زاده، قائم مقام سازمان دانش آموزی، در این دیدار ضیاءالدینی ضمن تبریک پذیرش مسئولیت قائم‌مقامی سازمان، آمادگی کامل حوزه تحت مسئولیت خود را جهت همکاری و مشارکت همه‌جانبه با سازمان دانش آموزی اعلام کرد. وی همچنین ضمن اشاره به سابقه همکاری های مشترک، سازمان دانش آموزی را برخوردار از ظرفیت های ویژه‌ای دانست که می تواند با معاونت‌های مختلف آموزش و پرورش همکاری و هم افزایی مشترک داشته و فعالیتها و اقدامات مهم و تاثیر گذاری در فرآیند تعلیم و تربیت دانش آموزان رقم بزند.

وی پایگاه تغذیه سالم در مدارس، تشکل دانش‌آموزی سفیران سلامت، طرح دادرس، جشنواره‌های مختلف دانش آموزی و ... را نمونه هایی از مصادیق همکاری‌های مشترک اداره کل بهداشت و سلامت عنوان کرد که سابقه درخشان و موفقی از همکاری و هم افزایی این اداره کل و سازمان دانش آموزی و سازمان جوانان هلال احمر و ... را شکل داده اند. وی ضمن اعلام آمادگی همکاری کامل با سازمان دانش‌آموزی، افق درخشانی از همکاری های دو بخش بر اساس همدلی، همفکری و همکاری در دوره جدید آرزو کرد.

بحری‌زاده نیز از زحمات و تجربیات ارزشمند ضیاءالدینی در حوزه سلامت دانش‌آموزی همچنین از اظهار لطف و حضورشان و نیز اعلام همکاری های مشترک تقدیر و تشکر کرد و ضمن اعلام آمادگی کامل سازمان دانش‌آموزی برای مشارکت همه‌جانبه با دفتر بهداشت و سلامت، آن را جزء سیاست‌های اصلی این سازمان بویژه در فعالیت‌های مرتبط با حوزه بهداشت و سلامت دانش آموزان  اعلام کرد.

وی با بیان اینکه بیش از دو میلیون دانش عضو تشکل پیشتازان سازمان دانش‌آموزی هستند، افزود: «ظرفیت عظیم تشکل دانش آموزی پیشتازان، در کنار خبرگزاری دانش آموزی پانا و مجلس دانش آموزی می تواند در پیشبرد اهداف و برنامه های حوزه سلامت و اجرایی شدن سیاست‌های آن دفتر و ارتقای سلامت جامعه سترگ دانش آموزی کشور ایفای نقش کرده و تاثیر  مهمی داشته باشد. بحری زاده پایگاه تغذیه سالم و طرح دانش‌آموزی سفیران سلامت را از بسترهای فراهم همکاری مشترک دو بخش شمرده، اضافه کرد آمادگی کامل داریم با توجه به تشکیلاتی بودن فعالیت اعضای سازمان، در حوزه توسعه و ترویج مهارت‌های ارتقای سلامت، امداد و نجات، پایگاه های تغذیه سالم و حوزه های مرتبط نشست های مشترک کارشناسی برگزار کرده و ضمن تدوین و انعقاد تفاهم نامه‌های لازم بصورت عملیاتی و اجرایی وارد عمل شویم.«

درپایان این دیدار  که در فضای سرشار از صمیمیت، همدلی و همفکری برگزار شد طرفین ابراز امیدواری کردند، بزودی نشست های کاری و کارشناسی برگزار و مسیر همکاری های مشترک طراحی و به مورد اجرا گذاشته شود.