09 دی، 1398

مراسم تکریم و تودیع محمد روشنی، قائم‌مقام سازمان دانش‌آموزی و معارفه اسماعیل بحری زاده به عنوان سرپرست؛ صبح امروز با حضور شاپور محمدزاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و رئیس سازمان دانش آموزی، عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش تهران و جمعی از مدیران ستادی و استانی و پرسنل این سازمان برگزار شد.

اسماعیل بحری زاده به عنوان سرپرست سازمان دانش آموزی کشور معرفی شد

مراسم تکریم و تودیع محمد روشنی، قائم‌مقام سازمان دانش‌آموزی و معارفه اسماعیل بحری زاده به عنوان سرپرست؛ صبح امروز با حضور شاپور محمدزاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و رئیس سازمان دانش آموزی، عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش تهران و جمعی از مدیران ستادی و استانی و پرسنل این سازمان برگزار شد.

در ابتدای مراسم تنی چند از مدیران استانی و سازمانی با ایراد سخن مراتب قدردانی خویش را در رابطه با فعالیت های 18 ماهه محمد روشنی بجا آوردند. 

شاپور محمدزاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: آشنایی بنده با مهندس روشنی نیز بیش از ۲۰ سال است و ایشان را فردی فعال و مهربان می دانم.

وی ادامه داد: شخصیت آقای روشنی شاد و مهربان و انرژی بخش است و ما تلاش می‌کنیم از حضورایشان و برکات وجودشان در بخش‌های مختلف وزارت آموزش و پرورش نیز استفاده کنیم.

در ادامه، علیرضا کاظمی رئیس سازمان دانش‌آموزی نیز ضمن ابراز تشکر از زحمات محمد روشنی گفت: خیلی خوشحالم انتهای کار یک دوست را خوب می بینم اینها نشانه های عاقبت به خیری است و این مراسم نشانه همدلی و صمیمیت در یک کار اخلاقی است در راستای تقدیر از زحمات کسی که تلاش های زیادی برای این مجموعه داشته است. رضایت مندی همکاران و این که انتهای کار مهندس روشنی در این سازمان را خوب می‌بینیم نشانه های خوبی است.

کاظمی با تاکید بر اینکه مسئولیت ها با سرعت می گذرند به آیه ای از قرآن کریم اشاره کرد و افزود: سنت نظام هستی این است که نتیجه اعمال را در آینده می‌بینیم. خداوند در این آیه می فرماید به شما همه چیز می دهیم و شما را امتحان می کنیم در آنچه به شما دادیم.  بهترین روش قرآنی در پذیرش مسئولیت طلب کمک از خداوند منان است تا بتوانیم به نظام تعلیم و تربیت خدمت کنیم.

وی ادامه داد: خداوند به تمام اعمال ما ناظر است و اثربخشی رضایت خدا نیز در کارهایمان تجلی پیدا می‌کند ما نیز باید در قالب وظایف اداری از زحمات همکارانمان تشکر کنیم.

کاظمی با اشاره به اینکه مهندس روشنی انسانی متخصص است گفت: عملکرد سازمان دانش‌آموزی در زمان مدیریت او از چند بعد عملکرد مطلوبی بود؛ انسجام اداری یکی از این موارد بود که در سازمان برقرار شده بود.

رئیس سازمان دانش‌آموزی کشور افزود: احیای برخی از ظرفیت‌های سازمان دانش‌آموزی از دیگر کارهای مثبت مهندس روشنی بود که انجام شد همچنین ارتباطات روشنی با مجلس ظرفیت تربیتی سازمان را در سطح جامعه‌ نشان داد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: بسته تربیتی تشکل‌های دانش‌آموزی مطالبه وزیر آموزش و پرورش است که امیدواریم آن را عملیاتی کنیم.

کاظمی در پایان از محمد روشنی قائم مقام پیشین سازمان دانش‌آموزی تقدیر نمود و اسماعیل بحری‌زاده را به‌عنوان سرپرست سازمان دانش‌آموزی کشور منصوب و ابلاغ وی را اهدا کرد.

عبدالرضا فولادوند، مدیرکل آموزش و پرورش تهران نیز که به نمایندگی از مدیران کل استان ها در این مراسم حضور داشت با اشاره به دوستی 20 ساله اش با محمد روشنی گفت: جناب روشنی فردی دلسوز و اخلاق‌مدار است که همیشه شادابی و خوشرویی از ویژگی های بارز او بوده است و تلاش های مستمر و موثر ایشان در حوزه آموزش و پرورش قابل قدردانی است.

فولادوند افزود: ایشان نه فقط در حوزه سازمان دانش‌آموزی فعالیت های خوب داشتند بلکه درکنار وزرای متعدد نقش موثری در تعامل با مجلس داشته اند و ما امیدواریم که بعد از این هم از الطاف ایشان بهره مند شویم.

وی ادامه داد: محمد روشنی همیشه پرچمدار تعامل بوده و هر کجا هم ایشان ورود پیدا کردند فعالیتشان با صلح و صفا و دوستی به نتیجه رسیده است و در این دوران نیز اقدامات ارزشمندی انجام داده اند.

محمد روشنی قائم‌مقام سازمان دانش‌آموزی نیز ضمن قدردانی از حضار و بویژه پرسنل سازمان دانش آموزی گزارش کوتاهی از فعالیت های صورت گرفته در مدت 18 ماهه خود در سازمان دانش آموزی گفت: فعالیت‌های دانش‌آموزی سازمان در این مدت قابل توجه بوده است که این را نتیجه تلاش همه همکارانم می دانم.

وی افزود: اقتصاد پایدار مقدمه اجرا شدن تربیت سیاسی اجتماعی به‌عنوان رویکرد اصلی ما است که ما آن را در سازمان مورد توجه قرار دادیم همچنان که  آیین‌نامه اجرایی بند پ در هیات دولت تصویب شد و ما از لحاظ نیرو و تجهیزات از سوی دولت حمایت خواهیم شد.

روشنی با اشاره به فعالیت ها و برنامه های صورت گرفته در سازمان دانش آموزی هم در حوزه اجرای فعالیت ها و هم در ساختار سازمانی ادامه داد: امیدوارم این روند رو به اعتلا و رشد باشد تا تربیت سیاسی و اجتماعی دانش‌آموزان صورت گیرد.

در پایان این مراسم اسماعیل بحری‌زاده قائم ‌مقام جدید سازمان دانش‌آموزی نیز از حسن اعتماد رئیس سازمان تشکر کرد و گفت: تمام توان خود را در اجرایی کردن فعالیت‌های سازمان به کار خواهم گرفت.

شایان ذکر است اسماعیل بحری‌زاده در گذشته مشاور مطالعاتی معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش بود را به ‌عنوان سرپرست سازمان دانش‌آموزی معرفی و ابلاغ او را اهدا کرد.