معاون فعالیت های دانش آموزی سازمان دانش آموزی:

06 آذر، 1398

دهقانی:امروز مهم‌ترین و بزرگ‌ترین رویداد همگانی در خصوص ایمنی اتفاق می افتد چراکه 14 میلیون دانش‌آموز در 110 هزار مدرسه به صورت همزمان این مانور را  برگزار می کنند.

در سازمان دانش آموزی، نهضتی جهت مهارت آموزی برپا کرده ایم

اردشیر دهقانی معاون فعالیت‌های دانش‌آموزی سازمان دانش‌آموزی، در بیست و یکمین مانور سراسری زلزله و ایمنی گفت: امروز مهم‌ترین و بزرگ‌ترین رویداد همگانی در خصوص ایمنی اتفاق می افتد چراکه 14 میلیون دانش‌آموز در 110 هزار مدرسه به صورت همزمان این مانور را  برگزار می کنند.

وی افزود: شما دانش آموزان که امروز در کلاس درس معمولی نبودید و این مانور را اجرا کردید برندگان امروز هستید.

دهقانی با بیان اینکه 10دقیقه آموزش عملی یک مهارت می تواند با 30 ساعت اموزش تئوری همان مهارت برابری کند افزود: ما در آموزش و پرورش به‌دنبال این هستیم که همه کلاس های درس را در دو یا سه روز خلاصه کنیم و بقیه ساعات درسی را به مهارت آموزی عملی بپردازیم.

دهقانی ادامه داد: ما در سازمان دانش آموزی نهضتی برپا کرده ایم در زمینه مهارت آموزی تا دانش‌آموزان را از محیط آموزشی به محیط عمومی و جمعی برای باهم بودن و باهم زندگی کردن آماده شوندو اگر شما مهارت‌ها را تجربه کنید می‌توانید در کلاس‌های درس مهارت‌ها را به دانش‌آموزان دیگر انتقال دهید.

وی همچنین در راستای اهمیت مهارت آموزی افزود: باید انسان‌هایی تربیت کنیم که مهارت با هم بودن را بدانند اما امروز کنکور و کلاس‌ درس ما را در کنار هم به‌عنوان رقیب قرار داده است.

دهقانی با پیشنهاد اینکه مانور زلزله باید فصلی برگزار شود گفت : به جای اینکه یک مانور داشته باشیم، چهار مانور فرعی و یک مانور اصلی در آذر هر سال داشته باشیم و اکنون که سازمان دانش‌آموزی به نمایندگی از آموزش و پرورش مسئول اجرای فعالیت های این مانور است لذا باید مهارت آمادگی در قبال زلزله به‌عنوان بخش لاینفک برای سایر تشکل‌های دانش‌آموزی باشد.

معاون فعالیت های سازمان دانش آموزی با اشاره به اینکه یک چهارم آموزش‌های این سازمان در حوزه اطفای حریق، امداد و نجات و کمک‌های اولیه است گفت: بیش از 8.5 میلیون دانش‌آموز عضو تشکل‌های دانش‌آموزی هستند که باید برای انتقال این آموزش‌ها به 14میلیون دانش‌آموز دیگر سرآمد باشند.

شایان ذکر است که مانور و همایش زلزله و ایمنی به همت آموزش و پرورش ، وزارت کشور ، سازمان مدیریت بحران کشور وسازمان دانش آموزی و با همکاری بنیاد زلزله نگاری، جمعیت هلال احمر، آتش نشانی و شهرداری برگزار شد.