معاون سازمان مدیریت بحران :

06 آذر، 1398

محمد فرید لطیفی: بنیان اصلی مدیریت کشور از آموزش و پرورش و دانش‌آموزان تشکیل می شود لذا شما دانش آموزان مدیران آینده این کشور خواهید بود.

دانش آموزان آینده سازان جامعه هستند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان دانش آموزی کشور، محمد فرید لطیفی معاون سازمان مدیریت بحران در مانور سراسری زلزله و ایمنی گفت : نقدی که امروز به ما مدیران کشور می شود این است که خوب نمی‌توانیم حوادث و آسیب های مربوط به آن را مدیریت کنیم شما مهندسان و مدیران آینده این کشور هستید که با برنامه‌ریزی و آموزش های صحیح ایمنی می‌توانید با تصمیمات و آگاهی درست خود، میزان این آسیب ها را کم کنید. بنیان اصلی مدیریت کشور از آموزش و پرورش و دانش‌آموزان تشکیل می شود لذا شما دانش آموزان مدیران آینده این کشور خواهید بود.

لطیفی خطاب به دانش آموزان افزود: یکی از دلایل برگزاری این مانور در مدرسه شما ، سازه قوی و ایمن شده این مدرسه است که در برابر زلزله مقاوم است و استانداردهای لازم در آن لحاظ شده وی در ادامه با پرسش این سوال که "آیا نباید همه مدارس کشور و خانه‌ها ایمن باشند؟" ادامه داد: شما در آینده مهندسان آینده کشور هستید که با برنامه‌ریزی می‌توانید ساختمان‌ها را ایمن بسازید و دربرابر خطرات مصون کنید تا کشور در برابر زلزله و حوادث دیگر ایمن باشد.

وی در پایان با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم گفت: در قرآن آمده است که اگر کسی جان یک نفر را نجات دهد گویی جان یک ملت را نجات داده است؛ و من امیدوارم که این مانورها و آموزش ها در زمینه آگاهی و توانمندی شما عزیزان در آینده این کشور موثر واقع شود. مانور امروز رویکرد جدیدی دارد و آن آشنا کردن خانواده با مدرسه است.

شایان ذکر است که مانور و همایش زلزله و ایمنی به همت آموزش و پرورش ، وزارت کشور ، سازمان مدیریت بحران کشور وسازمان دانش آموزی و با همکاری بنیاد زلزله نگاری، جمعیت هلال احمر، آتش نشانی و شهرداری برگزار شد.