01 آبان، 1398

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان مرکزی در گردهمایی کارشناسان فعالیت های دانش آموزی مناطق پانزدهگانه آموزش و پرورش این استان که با حضور معاون هماهنگی، اقتصادی و نظارت بر امور استان های سازمان دانش آموزی کشور در اراک برگزار شد گفت: ۲6 هزار دانش آموز در استان مرکزی عضو تشکل دانش آموزی پیشتازان هستند.

۲6 هزار دانش آموز در استان مرکزی عضو تشکل دانش آموزی پیشتازان هستند

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان مرکزی در گردهمایی کارشناسان فعالیت های دانش آموزی مناطق پانزدهگانه آموزش و پرورش این استان که با حضور معاون هماهنگی، اقتصادی و نظارت بر امور استان های سازمان دانش آموزی کشور در اراک برگزار شد گفت: ۲6 هزار دانش آموز در استان مرکزی عضو تشکل دانش آموزی پیشتازان هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی،  مهدی دمنه در این گردهمایی بیان داشت:سازمان دانش آموزی تشکلی هدفدار در راستای تربیت اجتماعی دانش آموزان است تا آنان مهارت لازم برای حضور و فعالیت  در عرصه های مختلف زندگی اجتماعی را  کسب کرده و به فردی مسوولیت پذیر در آینده تبدیل شوند.

دمنه گفت: سازمان دانش آموزی با جذب دانش آموزان در تشکل دانش آموزی پیشتازان و آموزش آنها نقش تاثیرگذاری در تربیت اجتماعی و مشارکت دانش آموزان ایفا می کند.

وی تاکید کرد: مهم ترین ماموریت سازمان دانش آموزی در حوزه  فعالیت ها و تشکیلات را واگذاری نقش ها و مسئولیت  به دانش آموزان است

 سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرکرش استان مرکزی افزود: سازمان دانش آموزی باید تمام تلاش خود را در تربیت اجتماعی و جامعه پذیر کردن دانش آموزان به کار گیرد و این مهم قدم بزرگی در راستای تربیت دانش آموزان و تضمین آینده ی ایران اسلامی با تربیت سرمایه انسانی متعهد و مسئولیت پذیر است.

دمنه خاطر نشان کرد: در سال تحصیلی جاری ۲6 هزار دانش آموز عضو تشکل دانش آموزی پیشتازان شده اند و درصدد هستیم طبق برنامه و با اجرای برنامه هایی در راستای جذب هر چه بیشتر دانش آموزان به این تشکل بزرگ، آموزش و مهارت آموزی آنها را اجرایی کنیم.

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش اظهار داشت: دانش آموزان پیشتاز در قالب فعالیت های جمعی و گروهی در برنامه های تشکل دانش آموزی پیشتازان، ادب و خوش خلقی، راستی و درستی، مهربانی، نظم پذیری، تلاش و صرفه جویی، عدل و انصاف شجاعت و دلیری، میهن دوستی و وطن دوستی و مشارکت پذیری و مسئولیت پذیری دانش آموزان در تحقق مهارت‌های اجتماعی را فرا می گیرند.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری برنامه های مهارت افزایی مربیان پیشتاز در سطح استان مرکزی تصریح کرد: تابستان امسال اردوی آموزشی ۲۸۰ مربی جدید پیشتاز در اردوگاه امیرکبیر شهر شازند برگزار شد.

 دمنه درباره سایر فعالیت‌های سازمان دانش آموزی در استان مرکری نیز گفت: پیشتازان استان در مانور زلزله، جشن عاطفه ها، جشن نیکوکاری، مشق مهربانی، اردو‌های زیارتی، اعتکاف دانش آموزی و سایر برنامه ها این سازمان جلوه های ماندگاری از آموزش و پرورش را رقم زده ایم.

گفتنی است، گروه ارزیابی و نظارت سازمان دانش آموزی مرکز متشکل از دلبری، معاون هماهنگی اقتصادی و نظارت بر امور استان ها، زواره، مدیر ارزیابی و نظارت بر امور استان ها، جابری، کارشناس مالی معاونت پشتیبانی سازمان مرکز و دهقان، کارشناس امور استان ها و مسئول دفتر و مشاور معاونت هماهنگی سازمان بود طی جلساتی که با همکاران سازمان استان و مسئولین سازمان دانش آموزی شهرستان ها و مناطق داشتند ضمن ارزیابی فعالیت های سازمان استان، از تعدادی از مدارس استان بازدید کردند و فعالیت های مربوط به پایگاه تغذیه سالم، لباس فرم مدارس و جذب پیشتازان را مورد بررسی قرار دادند.