09 مهر، 1398

معاون فعالیت‌های دانش‌آموزی سازمان دانش‌آموزی گفت که پیشتازان سازمان دانش آموزی تربیت تمام ساحتی را در جشن عاطفه‌ها تمرین می کنند.

دهقانی: برگزاری جشن عاطفه ها در بیش از ۶۰ هزار مدرسه سراسر کشور

معاون فعالیت‌های دانش‌آموزی سازمان دانش‌آموزی گفت که  پیشتازان سازمان دانش آموزی تربیت تمام ساحتی را در جشن عاطفه‌ها تمرین می کنند.

اردشیر دهقانی در گفت‌وگو با پانا درباره برگزاری جشن عاطفه‌ها گفت: جشن عاطفه‌ها هرساله در آغاز سال تحصیلی با مشارکت سازمان دانش‌آموزی و کمیته امداد در مدارس کشور برگزار می‌شود. امسال این جشن در روز چهارشنبه ۱۰ مهر به صورت همزمان و هماهنگ در کل کشور برگزار خواهد شد.

دهقانی تعداد مدارس و پایگاه‌های جشن عاطفه‌ها را امسال بیش از ۶۰ هزار مدرسه اعلام و ابراز امیدواری کرد که امسال کمک‌های نقدی و غیر نقدی دانش‌آموزان به همکلاسی‌های نیازمند بیش از ۱۵ میلیارد تومان شود.

معاون فعالیت‌های دانش‌آموزی سازمان دانش‌آموزی هدف از برگزاری این جشن را ترویج فرهنگ انفاق و نوع‌دوستی و مشارکت‌پذیری دانش‌آموزان مبتنی بر تربیت اجتماعی و در راستای تحقق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و آن را فرصتی تربیتی برای تمرین زندگی و تربیت تمام‌ساحتی دانش‌آموزان دانست که در آن دانش‌آموزان با میدان‌داری و کمک به همکلاسی‌های خود در یک جریان فرهنگی تربیتی به نقش‌آفرینی می‌پردازند.

دهقانی درباره محوریت سازمان دانش‌آموزی در جشن عاطفه‌ها گفت: «از آنجایی که سازمان دانش‌آموزی ماموریت تربیت اجتماعی دانش‌آموزان را برعهده دارد، جشن عاطفه‌ها یک فرصت برای ایجاد یک میدان عمل برای دانش‌آموزان و نقش‌آفرینی تشکل‌های دانش‌آموزی به عنوان بازوهای توانمند برای اهداف تربیتی و پرورش وزارت آموزش و پرورش شمرده می‌شود.

معاون فعالیت‌های دانش‌آموزی سازمان دانش‌آموزی ادامه داد: سازمان دانش‌آموزی با مشارکت کمیته امداد حضرت امام در پنج سال گذشته بیش از ۶۴ میلیارد تومان کمک‌های نقدی و غیرنقدی از دانش‌آموزان جمع‌آوری کرده است که ۴۲ میلیارد از این مبلغ به صورت نقدی بوده است.

دهقانی درباره فرآیند جمع‌آوری توزیع و نظارت بر کمک‌های دانش‌آموزان در جشن عاطفه‌ها گفت: مبالغ اهدایی و کمک‌های غیرنقدی دانش‌آموزان با نظارت شورای شهر منطقه و نمایندگانی از سازمان دانش‌آموزی و کمیته امداد با رعایت شأن و منزلت خانواده‌های بی‌بضاعت همان مدرسه در قالب بن خرید به اولیای دانش‌آموزان نیازمند ارائه می‌شود.

او ادامه داد: در مدارسی که دانش‌آموزان نیازمند وجود ندارد مدرسه می‌تواند کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را به‌عنوان مدرسه معین در فرآیندی دقیق و با اولویت‌های دانش‌آموزان محروم مدارس همجوار، دانش‌آموزان محروم نواحی مناطق و شهرستان‌های همجوار، دانش‌آموزان محروم مدارس استان اهدا کند.

معاون فعالیت‌های دانش‌آموزی سازمان دانش‌آموزی ادامه داد: توزیع هدایای درون‌مدرسه‌ای با نظارت شورای مدرسه، توزیع هدایای درون ناحیه‌ای با نظارت سازمان دانش‌آموزی ناحیه و توزیع هدایای درون استانی با نظارت سازمان دانش‌آموزی استان انجام می‌شود.

دهقانی در پایان گفت: تمام فرآیندهای فوق در قالب یک تفاهم‌نامه دو ساله با امضای مقامات سازمان دانش‌آموزی و کمیته امداد حضرت امام صورت گرفته است.