09 مهر، 1398

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان دانش آموزی، معاون فعالیت‌های دانش‌آموزی سازمان دانش‌آموزی برگزاری جشن عاطفه‌ها را در راستای فعالیت‌ها و منش‌های سازمان دانش‌آموزی در موضوع تربیت تمام‌ساحتی دانست.

گفت‌وگوی معاون و مشاوران رئیس سازمان دانش‌آموزی با مدیران استانی سازمان

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان دانش آموزی، معاون فعالیت‌های دانش‌آموزی سازمان دانش‌آموزی برگزاری جشن عاطفه‌ها را در راستای فعالیت‌ها و منش‌های سازمان دانش‌آموزی در موضوع تربیت تمام‌ساحتی دانست.

اردشیر دهقانی، معاون فعالیت‌های دانش‌آموزی سازمان دانش‌آموزی به‌همراه علی‌نقی یزدان‌پناه و ابولقاسم شاکری مشاوران رئیس سازمان دانش‌آموزی صبح امروز در یک ویدئوکنفرانس با استان‌های کشور ارتباط برقرار و با مسئولان مربوطه درباره برگزاری جشن عاطفه‌ها که فردا ۱۰ مهر در تمام مدارس کشور برگزار می‌شود گفت‌وگو کردند.

اردشیر دهقانی در این جلسه گفت: فردا در ۶۰ هزار مدرسه، بیش از ۷۵۰ منطقه و ۳۲ استان جشن عاطفه‌ها را برگزار خواهیم کرد. جشن عاطفه‌ها از این نظر مهم است که یک فرصت مغتنم برای جامعه فرهنگیان و دانش‌آموزان محسوب می‌شود. ما به منش‌های تشکیلاتی و نهادینه کردن یکی از این منش‌ها یعنی دوستی و نوع‌دوستی پایبند هستیم.

دهقانی ادامه داد: فرهنگ انفاق، نوع‌دوستی، مشارکت‌پذیری و کمک به همنوع در جشن عاطفه‌ها شکل می‌گیرد. جمع‌آوری بیش از ۶۵ میلیارد تومان در سال‌های اخیر شاید ۱۰ درصد هدفی است که دنبال می‌کنیم.

معاون فعالیت‌های دانش‌آموزی سازمان دانش‌آموزی گفت:باید این فرهنگ و منش بی‌نظیر را درون دانش‌آموزان نهادینه کنیم. مشارکت با کمیته امداد این امکان را به ما می‌دهد که با استفاده از ظرفیت‌های این مجموعه، جشن عاطفه‌های امسال را به خوبی برگزار کنیم.

وی افزود: در جشن عاطفه‌ها جریان‌سازی یک فرهنگ تربیتی و فرهنگی برای ما مهم است این موضوع میدان عملی را فراهم کرده که فعالیت‌ها و منش‌های سازمان را در راستای تربیت تمام ساحتی به کار بگیریم.

دهقانی به روز ۱۳ آبان اشاره کرد و گفت: در این روز جریان‌سازی تربیتی باید با شور و انگیزه فراهم و دنبال شود تا بتوانیم جامعه دانش‌آموزی را به کف خیابان‌ها بکشانیم و دین ما و آنان انجام شود.

معاون فعالیت‌های دانش‌آموزی سازمان دانش‌آموزی گفت: ما در سازمان ۳ راهبرد اساسی داریم که براساس آنان برنامه‌ها را طراحی کرده‌ایم. توسعه حداکثری و جذب دانش‌آموزان در حوزه توانمندسازی و آموزش نیروی انسانی و جریان‌سازی فعالیت‌های فرهنگی تربیتی در جامعه باید از ظرفیت‌ها استفاده کند.

دهقانی گفت: آموزش‌ها و فعالیت‌های سازمان به‌دنبال تربیت دانش‌آموز تمام ساحتی است به‌دنبال این هستیم که سازمان تا ۴ سال آینده به منابع پایدار برسد و از آن استفاده کند.

وی در پایان به موضوع توزیع کتب درسی از سوی سازمان دانش‌آموزی اشاره و اظهار امیدواری کرد این موضوع به مجموعه اضافه شود.

علی نقی یزدان‌پناه، مشاور رئیس سازمان دانش‌آموزی در ادامه این مراسم گفت: سازمان دانش‌آموزی نیاز دارد در سطح جامعه به‌ویژه جامعه دانش‌آموزی و فرهنگیان تلاش خود را برای معرفی خود و فعالیت‌ها نشان دهد.

او افزود: نگاه سازمان یک نگاه تربیتی است. به‌طور مثال در بحث پوشاک مدارس قصد داریم نگاه طبقاتی را در دانش‌آموزان رفع کنیم. سرویس مدارس نیز یک فرصت یادگیری است که می‌توان از آن استفاده کرد.

یزدان‌پناه به دو منش اصلی سازمان دانش‌آموزی اشاره کرد و گفت: «منش یاری و مهربانی و مسئولیت‌پذیری و مشارکت‌جویی بیان کرده که عضو تشکیلاتی سازمان نمی‌تواند در برابر جامعه‌ای که مشکل دارد، بی‌تفاوت باشد.

وی ادامه داد: در جشن عاطفه‌ها سازمان پیشرو است تا برای کم کردن مشکلات به‌ ویژه مشکلات مناطق محروم فعالیت کند زیرا سازمان به‌دنبال کسب فضایل و ترویج اسوه‌های انقلابی و ایثار است.

قاسم شاکری، مشاور رئیس سازمان دانش‌آموزی نیز در ادامه این جلسه گفت: در راستای اهداف و ماموریت‌های سازمان تلاش‌هایی شده است اما اینکه از وسعت، کیفیت و کمیت فعالیت‌ها آگاه هستیم کافی نیست مخاطبان، ذینفعان و مردم جامعه نیز در این موضوع مهم هستند.

مشاور رئیس سازمان دانش‌آموزی گفت: قسمت اعظم کار ما تبیین فعالیت‌ها، خواسته‌ها و چالش‌های ما در ذینفعان و جامعه است.

وی در پایان ادامه داد: برای فردا باید تلاش کنیم که سازمان دانش‌آموزی مهر عاطفه‌ها را به صورت عمقی اجرا کند.

در این جلسه هر یک از مدیران سازمان دانش‌آموزی استان‌ها به بیان نکات خود پرداختند و درباره مسایل مختلف مباحثه کردند.