12 شهریور، 1398

جلسه رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی به محسن حاجی‌میرزایی، وزیر پیشنهادی دولت برای وزارتخانه «آموزش و پررش» صبح امروز (سه شنبه، ١٢ شهریور ٩٨)

محسن حاجى میرزایى به عنوان وزیر آموزش و پرورش منصوب شد

جلسه رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی به محسن حاجی‌میرزایی، وزیر پیشنهادی دولت برای وزارتخانه «آموزش و پررش» صبح امروز (سه شنبه، ١٢ شهريور ٩٨) به ریاست علی لاریجانی و با حضور رئیس‌جمهور در مجلس آغاز شد.
در ابتدای جلسه، رئیس‌جمهور از فرصت سی دقیقه‌ای خود در این جلسه برای بررسی وضعیت منطقه و شرایط کشور استفاده کرد. وی در قسمتی از سخنان خود درباره وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش گفت: ما هر آنچه برای آینده کشور می‌خواهیم از معنویت، نشاط، پیشرفت اقتصادی و صنعتی، اشتغال و قدرت ملی همه از آموزش و پرورش آغاز می‌شود. ما ١٤میلیون دانش‌آموز به عنوان امانت مردم در اختیار داریم که این سرمایه بزرگی است و بیش از ٩٠٠هزار تن هم بار مسئولیت آموزش و پرورش را بر دوش دارند. من برای این وزارتخانه ٩ تن را در ذهن داشتم و به آقای حاجی میرزایی رسیدم.
در ادامه ،نمایندگان در جلسه علنی امروز صلاحیت محسن حاجی میرزایی را برای تصدی وزارت آموزش و پرورش بررسی و نهایتا با تصدی وی به عنوان وزیر آموزش و پرورش موافقت کردند. حاجی میرزایی با ۲۰۰ رأی موافق، ۴۸ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از آراء ۲۵۵نماینده حاضر به عنوان وزیر آموزش و پرورش انتخاب شد.