18 مرداد، 1398

سخنان فاطمه مهاجرانی، رئيس مركز استعدادهاى درخشان و دانش پژوهان جوان در مراسم شام وحدت اردوی ملی دانش آموزان پیشتاز دختر

فاطمه مهاجرانی: كسانى مى توانند وطن را بسازند كه به ارزشهاى ملى خودشان واقف هستند

فاطمه مهاجرانی در مراسم شام وحدت اردوی ملی پیشتازان دختر که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد گفت: جنس وطن و جنس زن بسيار به هم شبيه است، ما در شكم مادر و در شكم وطن رشد مى كنيم.

مهاجرانی ادامه داد: وطن از جنس زن است و كسى كه وطن را مى سازد، حتما بايد از جنس تفكر زنانه باشد، كسانى مى توانند وطن را بسازند كه به ارزشهاى ملى خودشان واقف هستند.کسانی که دغدغه وطن را داشته باشند و به ارزشهای ملی خودشان واقف هستند. کسانی که به غذای محلی خودشان و سنتهایشان پایبند باشند.

رئيس مركز استعدادهاى درخشان گفت: ساختن وطن کار تک تک شما است، وطن را نمی شود با راهی جز فرهنگ ساخت. ما برای ساختن وطن حتما به فرهنگ ایرانی اسلامی خودمان احتیاج داریم.

وی افزود: دختران خوب، دقت كنيد تك تك شما در مسیر ساختن ايران اسلامی نقش دارید، نقشی بسیار بسیار مهم . نقش شما این است که فراموش نکنید از کدام خاک هستید. همچون یک درخت که هرچه به سمت آسمان برود،ریشه هایش هنوز در خاک است، ریشه های شما نیز باید در جایی باشد که متولد شده و رشد کرده اید.

وی در پایان گفت :ما برای ساختن کشورمان به دو ابزار احتیاج داریم ابزار علمی و ابزار فرهنگی. یادمان باشد که برای ساختن ایرانمان باید خودمان دست به کار شویم.