17 مرداد، 1398

در نخستين روز از نهمين دوره اردوى ملى دانش آموزان پيشتاز، نماز ظهر و عصر خود را به امامت یادگار ارزشمند امام خمینی (ره)، حجت الاسلام والمسلمين سيد حسن خمينى اقامه كردند .

اقامه نماز جماعت دانش آموزان پيشتاز دختر به امامت حجت الاسلام والمسلمين سيد حسن خمينى

به گزارش روابط عمومى و امور بين الملل سازمان دانش آموزى، در نخستين روز از نهمين دوره اردوى ملى دانش آموزان پيشتاز، نماز ظهر و عصر خود را به امامت یادگار ارزشمند امام خمینی (ره)، حجت الاسلام والمسلمين سيد حسن خمينى اقامه كردند .

در اين مراسم كه با حضور عليرضا كاظمى، رئيس سازمان دانش آموزى، محمد روشنى قائم مقام سازمان ، معاونين و مشاورين سازمان دانش آموزی برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی  و علیرضا کاظمی ایراد سخن فرمودند.

حجت الاسلام خمینی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام (ره) گفت : خدا را شاکرم که حضور در جمع این اردو که یکی از برنامه های با نشاط آموزشی است نصیب من شد .

وی افزود امیدوارم عزیزان دانش آموز در پس این اردوهای دانش آموزی با فراگیری مهارت های لازم، در مسیر زندگی خودشان به یک انسان فرهیخته و مفید برای جامعه تبدیل شوند.

سپس با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، ویژگی آرامش بخشی را از ویژگی های ارزشمند انسانی برشمردند و همچنین با تاکید بر مقام ارزشمند زن، افزودند : دختران که مادران فردای جامعه هستند درواقع سازندگان آینده کشور هستند لذا می بایست قدر جوانی خود را بدانند و در زمینه مهارت آموزی نهایت تلاش خود را به کار گیرند که آینده این سرزمین هستند.

علیرضا کاظمی، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر گفت: حضور يادگار ارزشمند امام راحل را در اين مراسم ارجمند دانش آموزي گرامي می داریم و باید يادي كنیم از امام و شهدا.

وی خطاب به حجت اسلام خمینی افزودند : يكى از افتخارات سازمان دانش آموزى حضور جنابعالي در اين مراسم است. اين دانش آموزان پيشتاز الگوها و اسوه ها و گلهاي بوستان تعليم و تربيت هستندکه در محضر جناب عالی می آموزند .

کاظمی در رابطه با اردو گفتند : لازم به ذكر است كه اين مراسم يك فضاى كاملا اردويي دارد و دانش آموزان در چادر ها ی خودشان مايحتاجشان را تامين مى كنند، و همدلي و همراهي كه از منش هاي سازمان دانش آموزی است را در اين اردو تمرين مى كنند .

وی ادامه داد: كارگاه هاى مهارت آموزي از اقدامات مهم اين دوره از اردوى ملي است؛ كارگاه هاي مهارت هاي اجتماعي، آموزش هاى تشكيلاتي، آموزش هاى معرفتي، و نشاط آفريني از برنامه هاي اين دوره است. همچنين نمايشگاهي از دستاوردهاى دانش آموزى هر استان در اين اردو بر پا شده است. برگزارى محفل انس با قرآن، مسابقات گروهى و تيمي بومى و محلي، مسابقات امداد و نجات و برگزارى جشنواره غذاهای محلی، از دیگر برنامه های این دوره از اردوها است.