13 مرداد، 1398

سید هادی دلبری معاون هماهنگی، اقتصادی و نظارت بر امور استان‌های سازمان دانش‌آموزی در نشست مشترک با نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و اداره کل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش، گفت: پایگاه‌‌های تغذیه سالم(بوفه) مدارس، ضامن سلامت و توزیع میان وعده سالم و با ارزش غذایی بالا برای دانش‌آموزان است.

نشست مشترک سازمان دانش‌آموزی، اداره کل سلامت و وزارت بهداشت در خصوص پایگاه تغذیه سالم

سید هادی دلبری معاون هماهنگی، اقتصادی و نظارت بر امور استان‌های سازمان دانش‌آموزی در نشست مشترک با نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  و اداره کل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش، گفت: پایگاه‌‌های تغذیه سالم(بوفه) مدارس، ضامن سلامت و توزیع میان وعده سالم و با ارزش غذایی بالا برای دانش‌آموزان است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان دانش‌آموزی جمهوری اسلامی ایران،‌ نشست مشترک این سازمان با نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  و اداره کل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش با موضوع " طرح، بررسی و آسیب شناسی مشکلات پیش‌روی پایگاه‌های تغذیه سالم " امروز در سالن اجتماعات سازمان مرکز برگزار شد.

دلبری در این نشست با بیان اینکه نقش نظارتی سازمان دانش‌آموزی با توجه به راه‌اندازی سامانه پایگاه تغذیه سالم بسیار قوی‌تر از سنوات گذشته بوده و هدف ما در واقع دغدغه مشترک میان 3 حوزه و آن هم سلامت دانش‌آموزان می‌باشد، خواستار تعامل بیشتر بین سه مجموعه حاضر در زمینه بهبود  روند اجرایی فعالیت پایگاه‌های تغذیه سالم مدارس کشور، شد.

وی به استناد آمار و ارقام بدست آمده از گزارش فعالیت پایگاه‌های تغذیه سالم و تشریح شرایط حاکم بر فضای مدارس؛ پیشنهاداتی را در راستای تغییر دستورالعمل بهداشتی ارایه کرد و گفت: سازمان دانش‌آموزی در تلاش است که ساختار فکری مخاطبان خود را در زمینه تغذیه سالم متحول کرده و عادات صحیح غذایی را در بین آنها فرهنگ سازی نماید.

معاون هماهنگی، ‌اقتصادی و نظارت بر امور استان‌‌ها، خطاب به مدعوین بیان داشت: از آنجایی که تخصیص انواع پایگاه‌ها متناسب با نوع مواد غذایی عرضه شده در آنها می‌باشد، لذا باید دستورالعمل بهداشتی مورد بازنگری قرار گیرد.

همچنین در ادامه این نشست نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  و اداره کل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش، به ایراد سخنانی پرداختند.