به همت سازمان دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران

05 مرداد، 1398

نهمین دوره اردوی ملی دانش¬آموزان پیشتاز سراسر کشور در قالب جشنواره مهارت های تشکیلاتی با حضور 2 هزار نفر دانش آموز دختر و پسر پایه های هشتم، نهم، دهم متوسطه در مرداد ماه سال جاری برگزار می شود.

2هزاردانش آموز پیشتاز در نهمین دوره اردوی ملی دانش¬آموزان پیشتاز سراسر کشور باهم رقابت می کنند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران نهمین دوره اردوی ملی دانش­آموزان پیشتاز سراسر کشور در قالب جشنواره مهارت های تشکیلاتی با حضور 2 هزار نفر دانش آموز دختر و پسر پایه های هشتم، نهم، دهم متوسطه در مرداد ماه سال جاری برگزار می شود.

بر پایه این گزارش هزار نفر دانش آموز پیشتاز دختر از16 الی 20 مرداد در اردوگاه شهید باهنر تهران و هزار نفر دانش آموز پیشتاز پسر از 25 الی 29 مرداد 1398 با حضور در اردوگاه شهید رجایی نیشابور در دو محور عملی- مسابقه ای و تئوری-کارگاهی به فعالیت می پردازند.

پیشتازان ، محور عملی و مسابقه ای خود را در سطح تیمی، آزمون های: امداد و نجات و اطفاء حریق، نقشه­خوانی و جهت یابی و کار با چوب و طناب و در سطح گروهی، آزمون های: ساخت  پروژه سنگین، چادرزنی، فریادشادی و نغمه­های اردویی و بازی­های بومی و صف جمع و رژه ترکیبی را پشت سر می گذرانند. آنان هم چنین محور تئوری و کارگاهی خود را با موضوع : تبیین گام دوم انقلاب و امنیت در فضای مجازی تحت نظر اساتید برجسته به بحث و گفتگو می پردازند.

از اهداف این اردومی توان به سنجش توانمندی های مهارتی ، تشکیلاتی و معرفتی دانش­آموزان پیشتاز ، اصلاح فرآیند نظام جامع آموزش، تقویت حس مسئولیت پذیری ، تعاون و همکاری در فعالیت های گروهی، گسترش و تعمیق مهارت­های فردی و تلفیق با مهارت­های گروهی و تبادل تجربه و دانش افزایی گروهی، آموزش های خودمحور و تجربه محور اشاره نمود.           

شایان ذکر است پیش از برگزاری اردوی ملی، اردوهای چند روزه  ویژه پیشتازان برتر شهرستان­های استان های کشور برگزار و منتخبین  در قالب 3 تیم هفت نفره جهت شرکت در اردوی ملی معرفی می شوند.