وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم انعقاد تفاهم نامه میان وزارت آموزش و پرورش و ارتباطات:

29 تیر، 1398

مراسم انعقاد تفاهم نامه میان وزارت آموزش و پرورش و ارتباطات با حضور جواد حسینی، سرپرست آموزش و پرورش و جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه نمایشگاه الکامپ برگزار شد.

تمام مدارس تا پایان سال به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران ، مراسم انعقاد تفاهم نامه میان وزارت آموزش و پرورش و ارتباطات با حضور جواد حسینی، سرپرست آموزش و پرورش و جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه نمایشگاه الکامپ برگزار شد.

در این مراسم آذری جهرمی، وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه برای داشتن ایران هوشمند، کاربر هوشمند می خواهیم، گفت: این موضوع در ماده ۶۹ قانون ششم مورد توجه قرار گرفته است و وزارت ارتباطات و آموزش و پرورش موظف به برداشتن گام‌هایی در حوزه هوشمند سازی به ویژه در مناطق محروم دارند.

وی ادامه داد: براساس توافق نامه منعقد شده تا پایان سال مدارس را به شبکه ملی اطلاعات منتقل می‌کنیم، هم چنین تاسیس مدرسه هوشمند را در دستور کار داریم و مکانیسم هوشمندسازی را مورد توجه  قرار دادیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه سازوکار انجام شده در زمینه هوشمندسازی و ورود استارت آپ‌ها است، گفت: مدارس باید در حوزه تجهیز به رایانه‌ها هم مورد توجه باشد البته موضوع مهم تر از آن، محتواست که طبیعتا تولید محتوای آموزشی در آموزش و پرورش است.