در دوره آموزشی توجیهی طرح ملی نماد در اردوگاه شهید باهنر

27 تیر، 1398

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش خطاب به معاونان پرورشی و فرهنگی سراسر کشور تاکید کرد شما به عنوان پدران حوزه تعلیم و تربیت نگاه دلسوزانه به فعالیت های سازمان دانش آموزی داشته باشید انتظار دارم کمک کنید سازمان به عنوان یک تشکل وابسته به آموزش و پرورش مسیر خوبی را طی کند.

علیرضا کاظمی: به عنوان پدران حوزه تعلیم و تربیت نگاه دلسوزانه به فعالیت‌های سازمان دانش آموزی داشته باشید

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش خطاب به معاونان پرورشی و فرهنگی سراسر کشور تاکید کرد شما به عنوان پدران حوزه تعلیم و تربیت نگاه دلسوزانه به فعالیت های سازمان دانش آموزی داشته باشید انتظار دارم کمک کنید سازمان به عنوان یک تشکل وابسته به آموزش و پرورش مسیر خوبی را طی کند.

گردهمایی معاونان پرورشی و فرهنگی سراسر کشور عصر امروز با حضور علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، محمد روشنی قائم مقام سازمان دانش آموزی، علی رمضانی مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی، محمدرضا مسیب زاده مدیرکل قرآن، عترت و نماز، مسعود شکوهی مدیرکل مشاوره و امور تربیتی و معاونان پرورشی سراسر کشور در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد.

علیرضا کاظمی در ابتدای این گردهمایی به بیان چند نکته خطاب به معاونان پرورشی و فرهنگی سراسر کشور پرداخت و بر همدلی و همراهی سازمان دانش آموزی تاکید کرد و گفت: شما به عنوان پدران حوزه تعلیم و تربیت نگاه دلسوزانه به فعالیت های سازمان دانش آموزی داشته باشید انتظار دارم کمک کنید سازمان به عنوان یک تشکل وابسته به آموزش و پرورش مسیر خوبی را طی کند.

او ادامه داد: در بخش های مختلف آموزش و پرورش تلاش کردیم جایگاه حوزه پرورشی و فرهنگی را ارتقا دهیم این تلاش ها در ابعاد مختلف دنبال شد تا قدم های مثبتی برداریم.

کاظمی گفت: در بحث ساماندهی منابع انسانی نیز فعالیت هایی کردیم. ۳ کار مهم نیز انجام دادیم؛ آیین نامه اجرایی مدارس از سوی شورای عالی بازنگری می شود. ما نیز با یک تیم تخصصی وارد این موضوع شدیم تا رویکردهای پرورشی را در این آیین نامه پررنگ کنیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: طرح های تدبیر و تعالی بازبینی خواهند شد. این موارد ابزارهایی برای ارتقای حوزه پرورشی است.

او افزود: امسال اداره کل آسیب های اجتماعی به معاونت پرورشی و فرهنگی آمد و قدرتی به جایگاه معاونت داد که دامنه فعالیت ها و نفوذ را بیشتر کرد‌.

کاظمی گفت: در حوزه قرآن نیز ۲میلیون ۸۰۹ هزار حافظ قرآن داریم که جز فعالیت های چشم گیر ما محسوب می شود. توانمندسازی نیرو، همیار مشاور، غربالگری، تجهیز مراکز مشاوره و برگزاری پرسش مهر فعالیت هایی است که از لطف خدا انجام شد‌.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش درباره بحث اردوها خطاب به معاونان حاضر گفت: جان دانش آموزان در خطر است به هیچ عنوان از استانداردهای اردویی کوتاه نیایید. از ۳۲ هزار مجوز اردویی صادر شده ۲۰ هزار مجوز درون استانی بوده است‌.

او در ادامه کانون ها و دارالقرآن ها را بهترین و تنهاترین مراکز یادگیری دانست که باید فعال شوند. همچنین هیات های اندیشه ورز را راه ارتباطی با درون مدرسه خواند.

کاظمی گفت: ۳ ماموریت جدید به سازمان دانش آموزی اضافه شده است. این ظرفیت بسیار ارزشمندی است که اگر قوام بگیرد تمام فعالیت های پرورشی را مورد حمایت قرار می دهد‌.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش سیاست ها و استراتژی های معاونت را برشمرد و گفت: ارتقای فرهنگی قرآن، اقامه نماز و عترت یکی از سیاست های ماست همچنین حفظ جز سی جز برنامه های محوری خواهد بود.

او ادامه داد: شادی و نشاط در مدارس را دنبال می کنیم همچنین با فعال کردن تشکل ها و برنامه های جاری این موضوع را دنبال خواهیم کرد.

کاظمی گفت: در حوزه مشاوره موضوع توانمندسازی و پیشگیری را داریم که بحث نماد برنامه محوری خواهد بود. کانون یاریگران زندگی را جدی می گیریم که از ۲۲ پروژه در حوزه آسیب های اجتماعی رونمایی می شود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: در بحث عفاف و حجاب یک کار ضربتی خواهیم داشت در این زمینه ۲۲ برنامه داریم که امیدواریم تعدادی از آنان را عملیاتی کنیم.