قائم مقام سازمان دانش آموزی :

23 تیر، 1398

سخنان محمد روشنى قائم مقام سازمان دانش آموزى در نشست هیات رییسه مجامع اعضاء و مربیان کشور.

جامعه پنج محور اصلی دارد که بنیان هر پنج محور در آموزش و پرورش شکل می گیرد.

محمد روشنى قائم مقام سازمان دانش آموزى در نشست هیات رییسه مجامع اعضاء و مربیان ؛ ضمن تبريك ولادت امام رضا (ع) با نقل اين حديث از امام رضا ( ع) که می فرمایند: " در خوشحال كرد مردم بسيار بكوشيد تا در قيامت خدا شما را خوشحال كند "، گفت : اين حديث با دو منش از منش هاى سازمان در ارتباط است ، "يارى و مهربانى " و "ادب و خوش خلقى" و اين دقيقا آن چيزى است كه امروز در جامعه ما به يك معضل تبديل شده است.

وى افزود : كشور ما در سال ٢٠٠٨ رتبه ٩٥ را در غم و غصه در جهان داشته و در سال ٢٠١٩ اين رتبه به ١٠٥ رسيده . و اين يعنى ما بايد باب خوشحالى را در سازمان باز كنيم .

روشنى با بيان اينكه جايگاه آموزش و پرورش در ايجاد شادى و خوشحالى جامعه موثر است گفت : اگر مى خواهيم فردايى عارى از خشونت ، غم و غصه و با اقتصادى پويا ، و فردايى شاد و پرتوان با آرامش و رفاه داشته باشيم امروز بايد به آموزش و پرورش توجه كنيم .

 

قائم مقام سازمان دانش آموزى افزود : اگر باب خوشحالى و باب گفتگو را در مدارس باز كنيم و اگر باور كنيم كه آموزش و پرورش يك نهاد اجتماعى است ؛ تمام اين معضلات برطرف مى شود .

آموزش و پرورش محور همه فعاليت ها است ، هر كشور پنج محور اصلى دارد : اقتصادى ، سياسى ، اجتماعى ، فرهنگى و انسانى است كه بنيان هر پنج محور در آموزش و پرورش شكل مى گيرد .

روشنى گفت : سازمان دانش آموزى براى اوقات فراغت دانش آموزان ايجاد شده و به همين دليل ايام تابستان دانش آموزان متعلق به سازمان است و فضاى شادى بچه ها در دست ماست.

وى گفت : در ماده ١٣ اساسنامه سازمان ، ٤ ركن اصلى براى سازمان در نظر گرفته شده كه ركن چهارم آن، كنگره اعضاء و مربيان است. لذا ما مى خواهيم از نقطه نظرات شما در راستاى همه تصميمات استفاده كنيم .

روشنى با تاكيد بر حساسيت جايگاه كنگره اعضاء و مربيان خطاب به ایشان افزود : شما مى بايست در تمام فعاليت هاى سازمان حضور فعال داشته باشيد و نقطه نظرات خودتان را ارائه دهيد .

مدارس بيش از پيش بايد فعال باشند ، حتى در حوزه هاى خبرى مى توانند فعاليت كنند ، با آنکه ما خبرگزاری دانش آموزان را داریم اما اگر هر مدرسه تنها يك خبرنگار دانش آموز داشته باشد ، ما ١٢٠ هزار خبرنگار داريم كه مى توانند معضلات و مسايل دانش آموزان را به گوش ما برسانند و بزرگ ترین خبرگزاری ایران را بسازد . 

 

شايان ذكر است كه در پايان اين نشست ، طى گفتمانى ؛ اعضاء و مربيان سوالات و انتقادات و پيشنهادات خود را با قائم مقام سازمان دانش آموزى در ميان گذاشتند