12 تیر، 1398

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش از تلاش‌ها برای اینکه تاسیس سازمان معلمان یکی از خروجی‌های کاری دولت دوازدهم و مجلس دهم باشد، خبر داد.

معاون حقوقی و پارلمانی آموزش‌وپرورش: تاسیس سازمان نظام معلمان ضرورتی انکارناپذیر است

به گزارش روابط عمومی سازمان دانش آموزی و به نقل از پانا /  معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش از تلاش‌ها برای اینکه تاسیس سازمان معلمان یکی از خروجی‌های کاری دولت دوازدهم و مجلس دهم باشد، خبر داد.

حجت‌الاسلام علی عسکری در گفت‌وگو با خبرنگار پانا درباره تاسیس سازمان نظام معلمان گفت: هم مردم و هم مسئولان به خوبی می‌دانند که معلمان، مجموعه‌ای دلسوز و سرنوشت‌ساز در کشورند و کمرنگ دیدن‌شان و جایگاه آن‌ها، فلسفه تعلیم و تربیت را زیر سوال می‌برد و چالش‌آفرین خواهد شد.

او ادامه داد: نظام فکری و تعلیم و تربیت فرزندان و آینده‌سازان کشور را، معلمان شکل و سامان می‌دهند و رفتارشان تأثیر زیادی در نوع زندگی و امید‌آفرینی در کودکان و نوجوانان دارد.

سازمان مردم‌نهاد نظام معلمان برای مشارکت در امر برنامه‌ریزی، توانمندسازی معلمان، ارتقای صلاحیت‌های تخصصی و حرفه‌ای، حمایت‌های مادی و معنوی و تسهیل امور مربوط به معلمان در مسیر حل مشکلات معیشتی و رفاهی آن‌ها در چارچوب قانون و مقررات می‌تواند بسیار نقش‌آفرین باشد  

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش افزود: در کنار اقدام‌های دولت و حمایت مجلس از معلمان، برای تحقق اهداف بلند و رسالت خطیر داشتن یک آموزش و پرورش مطلوب و در تراز جمهوری اسلامی ایران، تاسیس سازمان نظام معلمان ضرورتی انکارناپذیر است.

عسکری گفت: این سازمان برای مشارکت در برنامه‌ریزی و توانمندسازی معلمان، ارتقای صلاحیت‌های تخصصی و حرفه‌ای، حمایت‌های مادی و معنوی و تسهیل امور مربوط به معلمان در مسیر حل مشکلات معیشتی و رفاهی آن‌ها در چارچوب قانون و مقررات می‌تواند بسیار نقش‌آفرین باشد.

او افزود: چشم‌انداز مربوط به این سازمان، ارکان سازمان، تشکیلات، الگوی کشوری، استانی و شهرستانی و همچنین وظایف و اختیارات آن را قانون مشخص می‌کند. پیگیری‌های مربوط به طراحی و تاسیس این سازمان، مسبوق به سابقه است. شورای عالی آموزش و پرورش، کمیسیون آموزش و تحقیقات، نمایندگان مجلس شورای اسلامی که سابقه فرهنگی و معلمی در کشور دارند و به ویژه تشکل‌های فرهنگیان و معلمان در این رابطه فعال‌اند و تشکیل این سازمان را به عنوان یک مطالبه پیگیری می‌کنند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش گفت: بر همین اساس است که کارگروه تاسیس سازمان نظام معلمان در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی فعال شده و تاکنون جلساتی هم با مشارکت مجموعه‌های یاد شده برگزار شده است. ما هم تلاش می‌کنیم یکی از خروجی‌های کاری این دولت و مجلس تصویب و تاسیس سازمان معلمان باشد.