22 اردیبهشت، 1398

قرائت متن دانش آموزان پیشتاز خطاب به وزیر آموزش و پرورش

صحبت های نماینده دانش آموزان پیشتاز خطاب برای وزیر آموزش و پرورش

به گزارش روابط عمومی سازمان دانش آموزی ، در مراسم گرامیداشت سالروز تاسیس این سازمان یکی از دانش آموزان پیشتاز متنی را به نمایندگی از سایر دانش آموزان خطاب به ورزیر آموزش و پرورش قرائت نمود که پیام آن به شرح ذیل است : 

 

قلب خود را با صفای همدلی دمساز کن                 گل بخندد گل شنو در گلشن این بوستان

روز تازه ، فکـر تازه ، راه تازه پیشـگیر                   دوســتی را با کلام تازه ای آغــــاز کن

 

بسم الله الرحمن الرحیم

       با عرض سلام و ادب و احترام ، این جانب پیشتاز به نمایندگی از پیشتازان سراسر کشور ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما بیستمین سالروز تاسیس سازمان دانش آموزی را خدمت جنابعالی ،  اعضای سازمان ، مدیران ، مربیان ، فرهنگیان عزیز ایران اسلامی تبریک عرض می نمایم .

جناب آقای بطحایی

وزیر محترم و فرهیخته آموزش و پرورش

  امروز جمع حاضر بسیار خوشحال و خرسند یم که شما سرور گرامی در جمع ما میهمان ویژه ی جشنی هستید که نهال نوپای آن در 21 اردیبهشت 1378 در  شرایطی خاص و تاریخی کاشته شد و بذر امید را در دل هزاران نوجوان این سرزمین نشاند ، امروز بعد از 20 سال سربلندی ، تلاش توام با عشق و علاقه شاهد درخت تنومندی هستید که شاخه و برگ آن سایبان هزاران نوجوان و جوان ایران اسلامی است .

جناب آقای بطحایی

  همانگونه که مستحضر هستید جاری کردن نشاط و امید در مدارس وتربیت نسلی جوان ، با نشاط ، دین باور ، امید وار ، عالم ، اخلاق مدار ، مشارکت جو و جامعه پذیر برای توسعه و تحقق آینده ی کشور یک ضرورت امکان ناپذیر و مورد تاکید سند تحول بنیادین و بیانیه گام دوم انقلاب است . در این راستا رسالت و ماموریت تشکیلاتی سازمان دانش آموزی جهت نیل به این مهم ، تربیت اجتماعی و دینی دانش آموزان با بهره گیری از ظرفیت نیروی انسانی کار آمد و پویا در تشکیلات پیشتازان تحت راهبری مربیان و مدرسین ،  نیازمند حمایت قاطع جناب عالی می باشد استدعا داریم مارا در این راه بیش از پیش یاری نمایید .

امروز سازمان دانش آموزی نیازمند حمایت حضرتعالی در خصوص نیروی انسانی ، سخت افزار و اعتبارات می باشد  . سازمان دانش آموزی با بهره گیری از ظرفیت نیروی انسانی خود می تواند با برگزاری برنامه های نشاط آفرین و امید بخش از قبیل جشنواره های شادی ، سرودها و نواهای محلی ، دوره های مهارت های اجتماعی ، اردوهای محلی و منطقه ای و ده ها فعالیت متفاوت و جذاب دیگر در جهت رشد و اعتلای شخصیت دانش آموزان در تمام ابعاد ساحت های شش گانه تربیت گام برداشته و دانش آموزی را در طراز جمهوری اسلامی تحویل جامعه نماید.

جناب آقای بطحایی

   امروز ما دانش آموزان شاهد فشارهای مغرضانه و ناجوانمردانه ی کسانی هستیم که قادر به درک تحول موجود در آموزش و پرورش نیستند و با بهانه جویی های واهی در پی زمین گیر کردن موتور مدیریتی وزارت  آموزش و پرورش هستند ولی شما آگاه باشید که ما دانش آموزان ، ضمن حمایت همه جانبه از تحولات ایجاد شده در آموزش و پرورش خواهان ادامه ی مسیر با قدرت بیشتر در این جهت هستیم در پایان از تلاش و کوشش همه جانبه ی جنابعالی و همکاران محترمتان در سازمان دانش آموزی تقدیر و تشکر می نماییم.