09 اردیبهشت، 1398

به گزارش اردشیر دهقانی معاون فعالیت‌های سازمان دانش‌آموزی اعزام دانش آموزان و فرهنگیان به عتبات عالیات از تابستان آغاز می شود.

اعزام دانش‌آموزان و فرهنگیان به عتبات عالیات

اردشیر دهقانی معاون فعالیت‌های سازمان دانش‌آموزی درباره اعزام دانش‌آموزان و فرهنگیان به عتبات عالیات گفت : سازمان دانش‌آموزی اعزام دانش‌آموزان به عتبات عالیات را از سال ٩٣آغاز کرد و تا تابستان سال ٩٦بیش از ١٧هزار مربی و دانش‌آموز و فرهنگیان عازم کربلای معلی شدند. متاسفانه از سال ۹۶ به خاطر نوسانات بازار ارز اعزام دانش‌آموزان و فرهنگیان به عتبات عالیات حدود یک سال متوقف شد.

دهقانی با بیان اینکه تابستان امسال این پروژه با همکاری و مشارکت شرکت زاگرس که یکی از شرکت‌های زیرمجموعه وزارت آموزش و پرورش و صندوق ذخیره فرهنگیان است ادامه خواهد یافت و از تیرماه این اعزام‌ها صورت می پذیرد ادامه داد که اعزام دانش‌آموزان و فرهنگیان به صورت هوایی و زمینی خواهد بود اما بیشتر تمرکزمان اعزام به صورت زمینی است و برای زائران فرهنگی عازم عتبات تا سقف ٩میلیون تومان در نظر گرفتیم که در قالب وام‌های بدون بهره به آن‌ها ارائه خواهد شد و این وام توسط بانک رسالت و از طریق معرفی شرکت زاگرس و بدون بهره به آنها واگذار می‌شود و بازپرداخت آن ۱۸ماهه خواهد بود.

معاون فعالیت‌های سازمان دانش‌آموزی همچنین درباره مجوزهای قانونی اعزام فرهنگیان به عتبات عالیات هم عنوان کرد که راه‌های قانونی طی شده است و مصوبه هیأت امنا و شورای برنامه‌ریزی که از ارکان اصلی سازمان دانش‌آموزی هستند، صادر شده است. و تحت نظارت سازمان حج و زیارت صورت می گیرد و فراخوان و دستورالعمل اعزام از اواخر اردیبهشت ماه سال جاری به سازمان‌های دانش‌آموزی استان‌های کشور ارسال خواهد شد.