09 اردیبهشت، 1398

در نشست دو روزه روسای سازمان دانش‌آموزی علاوه بر تصویب شیوه نامه طرح پوشاک و سرویس مدارس، 5 برنامه اصلی دیگر نیز مورد بررسی قرار گرفت.

مصوبات نشست هم اندیشی مدیران سازمان دانش آموزی

در نشست دو روزه روسای سازمان دانش‌آموزی که در بندر انزلی برگزار شد، علاوه بر تصویب شیوه‌نامه نهایی طرح نظارت برپوشاک و سرویس مدارس که مقرر شد تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید از طریق سامانه‌ مشخص شده عملیاتی شود؛ 5 برنامه  دیگر برای شش ماه اول سال تعیین و ارزیابی شد که به شرح ذیل می باشد:

 

برگزاری روز سپاس معلم و سالگرد تاسیس سازمان دانش‌آموزی

در این جلسات درباره چگونگی اجرای دو پروژه سالگرد تأسیس سازمان دانش‌آموزی در 21 اردیبهشت و جشن سپاس معلم در هفته معلم، بحث و گفت‌وگو انجام شد و نتیجه اینکه؛ در جشن سپاس معلم دانش‌آموزان پیشتاز با حضور در مدارس و ادارات آموزش و پرورش از زحمات مدیران، مربیان و کسانی که در عرصه تعلیم و تربیت تلاش می‌کنند، قدردانی کنند. در سالگرد تاسیس سازمان دانش‌آموزی نیز همه استان‌های کشور موظف شدند این روز را گرامی بدارند و با حضور مربیان و دانش‌آموزان پیشتاز، از مربیان برتر قدردانی شود. این برنامه ها به طور همزمان در 711 شهرستان و 32 استان برگزار می‌شوند.

 

برگزاری سومین کنگره سازمان دانش‌آموزی در تابستان

سومین کنگره دانش‌آموزی تیر امسال و با حضور تمام رؤسای مجامع چهارگانه‌ در حوزه دانش‌آموزی و 300 نفر از عضای سازمان دانش‌آموزی برگزار می‌شود. در این کنگره 2 روزه سیاست‌ها، خط‌ مشی‌ها و راهبردهای سازمان دانش‌آموزی معرفی می‌شود.

 

برگزاری اردوی ملی

مهم‌ترین پروژه‌ای که در جلسات بندر انزلی درباره آن بحث و گفت‌وگو شد، موضوع اردوی ملی بود. اردوی ملی به عنوان یک نمای کامل از فعالیت‌های سازمان دانش‌آموزی هر سال برگزار می‌شود و امسال نیز با حضور 3 هزار نفر از دانش‌آموزان، مربیان، یاور مربیان و خبرنگاران پیشتاز خبرگزاری پانا، با ترکیب 37 نفره‌ از هر استان به مدت 5 روز در ماه مرداد و در قالب و محور آزمون‌های مهارتی و آزمون‌های تشکیلاتی برگزار شود.

 

برگزاری دوره تربیت مدرس در سازمان دانش‌آموزی

این دوره تربیت مدرس با شرکت ۱۵۰ مرد و ۱۵۰ زن که از برگزیدگان دوره تربیت مدرس رامسر هستند و با حضور مدرسان عالی‌رتبه برگزار خواهد شد و دومین سطح آموزش دوره تربیت مدرس می باشد.

 

جذب و سازماندهی مدرسین و دانش‌آموزان

جذب و سازماندهی نیرو که تیرماه  هر سال آغاز می‌شود، امسال از ماه مهر آغاز خواهد شد. به گفته اردشیر دهقانی، معاون فعالیت‌های سازمان دانش‌آموزی ، این سازمان بیش از 1 میلیون و 581 هزار نفر دانش‌آموز را به عضویت خود در آورده است و برنامه‌ریزی سازمان برای سال 98 این است که این رقم به 1 میلیون و 850 هزار نفر برسد.