07 اردیبهشت، 1398

افتتاحیه اجلاس مسئولان سازمان دانش‌آموزی صبح امروز با حضور محمد روشنی قائم مقام سازمان، معاونین و مدیران سازمان دانش‌آموزی، در بندر انزلی برگزار شد.

پیگیری بیانیه گام دوم انقلاب در راس برنامه های سازمان دانش آموزی

افتتاحیه اجلاس مسئولان سازمان دانش‌آموزی صبح امروز با حضور محمد روشنی قائم مقام سازمان، معاونین و مدیران سازمان دانش‌آموزی، در بندر انزلی برگزار شد.

قائم مقام سازمان دانش‌آموزی با اشاره به شعار اصلی سازمان  که همدلی، همفکری و همکاری است و با تاکید بر هم دلی ایجاد شده پس از سیل اخیر در کشور، این سازمان را یکی از زیباترین، شکیل‌ترین و مرتب‌ترین تشکل‌هایی دانست که در کشور وجود دارد و می تواند در راستای حل مشکلات مربوط به آموزش و پرورش موثر باشد که متاسفانه پس از گذشت دو دهه از تاسیس این سازمان ؛ هنوز جایگاه موثر و واقعی خود را در این حیطه  نیافته است.

وی اظهار داشت : گذر از شعب ابوطالب اقتصادی آموزش و پرورش فقط از طریق سازمان دانش‌آموزی امکان‌پذیر است و این امر مستلزم این است که دست به دست هم دهیم و سازمان دانش‌آموزی را به مردم و مسئولان معرفی کنیم.

روشنی با بیان اینکه اساس‌نامه سازمان دانش‌آموزی پر است از مفاهیم زیبای زیستی نظیر توجه به همنوع، همدلی و اخلاق که متاسفانه بسیاری از مسئولان به آن بی‌توجه هستند. برخی مشکلات امروز آموزش و پرورش را ناشی از بی‌توجهی به کارکرد سازمان دانش‌آموزی دانست.

وی همچنین ، یکی از مهم‌ترین برنامه‌های سازمان دانش‌آموزی در سال جدید را پیگیری بیانیه گام دوم انقلاب دانست و گفت: ما در سازمان دانش‌آموزی تیمی تشکیل داده ایم جهت تطبیق اهداف و برنامه‌های این سازمان با بیانیه گام دوم رهبری که در راس امور قرار دارد.

او ادامه داد: تاکید می‌کنم اگر قرار باشد در آموزش و پرورش اتفاق و تغییری رخ دهد،تنها از طریق سازمان دانش‌آموزی انجام می‌شود. پیگیری برنامه‌های وزیر در خصوص مبارزه با مافیای کنکور، رسیدگی به اوقات فراغت جوانان و مسائل تربیتی و فرهنگی دانش‌آموزان از طریق سازمان دانش‌آموزی امکان‌پذیر است..

قائم مقام سازمان دانش‌آموزی گفت: امروز وزیر آموزش و پرورش به اهمیت سازمان و نقش آن در حل مشکلات آموزش و پرورش واقف است و به همین دلیل بسیاری از مباحث را به سازمان دانش‌آموزی ارجاع داده است اما متاسفانه عده‌ای در مقابل دستورها و بخشنامه‌های وزیر در این خصوص نیز مقاومت می‌کنند. این در حالی است که سازمان دانش‌آموزی برای هر بخش در حوزه آموزش و پرورش و حتی خارج از آن برنامه دارد. سازمان دانش‌آموزی به عنوان سازمانی با کارکرد اجتماعی شکل گرفته در جامعه برنامه‌ و‌ ایده و راهکار دارد.