28 فروردین، 1398

سیل مهربانى همکلاسى ها صبح امروز همزمان در مدارس کل کشور آغاز به کار کرد.

آیین افتتاح پویش سیل مهربانى هم کلاسی ها صبح امروز در مدارس کل کشور برگزار شد

اين مراسم ساعت ١٠ صبح  با سخنرانى محمد حسین لونی ریاست آموزش و پرورش منطقه ١١ تهران آغاز شد .لونی سیل مهربانی هم کلاسی ها را حرکتی موثر در ایجاد هم دلی و همراهی هرچه بیشتر دانش آموزان کل کشور با دانش آموزان مناطق سیل زده دانست و افزود که این پویش ها هرچه پرشورتر باشند ثمربخش تر خواهند شد وی همچنین با آرزوی موثر واقع شدن این فعالیت ها در کمک رسانی هرچه بیشتر ، سخنان خود را به پایان رساند .

عبدالرضا فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش استان تهران نیز سیل اخیر را عاملی برای رفع كم آبى موجود در کشور دانست و بابت رفع این معضل ابراز خوشحالی نمود . وی افزود علاوه بر این، سیل مسبب همدلی بیشتر شده و  اين پويش سیل مهربانی هم کلاسی ها  خود  فرهنگ نوع دوستى است که با حمایت مسئولین و مربیان می تواند به بهترین شکل بر روند کمک رسانی اثر بگذارد. همچنین در استان های سیل زده ستادهای معینی شکل داده شده و این ستادها مامور شده اند کمک های جذب شده از سوی دانش آموزان و اولیاء آنها را به طور مستقیم به دست دانش آموزان برساند . ضمن اینکه آموزش و پرورش در حوزه آموزش در مناطق سیل زده نیز برنامه ریزی کرده تا دانش آموزانی که از نظر آموزشی دچار عقب افتادگی شده اند مورد حمایت قرار گیرند و این مشکل برطرف گردد. خدمات مشاوره ای نیز شروع شده و امیدواریم بتوانیم گام مثبتی در این راستا برداریم . ایشان گفتند ما امروز درواقع میهمان دانش آموزان و حرکت نوع دوستانه آنها هستیم پس بهتر است زمان این مراسم را به آنان بسپاریم .

در ادامه مراسم امیرعلی نعمت الهی قائم مقام وزیر آموزش و پرورش ایراد سخن نمود و ضمن ابلاغ سلام و تشکر وزیرمحترم آموزش و پرورش، عنوان کرد نظام تعلیم و تربیت کشور مفتخر است که در بیش از یکصدو ده هزار مدرسه دانش آموزان عزیر و آینده ساز کشور با یک هم دلی و مشارکت و اتحادی کم نظیر با تدبیری که شد همه ی تشکل های دانش آموزی توانستند در کنار هم و نهادهای موثر نظام مثل ؛ هلال احمر و کمیته امداد منادی دوستی ، صمیمیت ، ایثار ، مشارکت و هم افزایی شوند که قابل تقدیر است . سیل آمد و دغدغه ایجاد کرد هم برای دوستان دانش آموز شما ، هم همکاران من و هم فرهنگیان اما نتایج خوبی هم داشت ، یکی از آن ها همین سیل مهربانی هم کلاسی ها که امروز به صورت نمادین در سراسر کشور برگزار می شود . و تمام دانش آموزان و مربیان و معلمین را به خود جذب کرده است.

نعمت الهی افزود گزارشات معاونین و بازرسین وزارت آموزش و پرورش که به مناطق سیل زده اعزام شده بودند از حضور پررنگ و فعال  مربیان و دانش آموزان حکایت می کرد.به شکلی که در ادارات کل آموزش و پرورش استان ها به صورت خودجوش همه فرهنگیان حتی بازنشستگان به این کمک رسانی ها پیوستند.و مدارس و آموزشگاه های زیادی به صورت اضطراری جهت اسکان سیل زدگان آماده سازی شدند. همه همکاران ما در یک همت و مدیریت جهادی بسیج شده اند و نظام تعلیم و تربیت ثابت خواهد کرد که در یک فرصت مغتنم تمامی مدارس تخریب شده و آسیب دیده را بازسازی و بازگشایی کنند همانطور که در زلزله کرمانشاه وزارت آموزش و پرورش و سازمان تجهیز و نوسازی ما درخشید ، انشاءالله در این سیل نیز با یک همت جهادی مدارس بازگشایی می شود . امیدوارم این حرکت منشاء خیر شود

در ادامه ، از بازارچه خیریه ای که توسط دانش آموزان مدرسه جهت کمک رسانی به مناطق سیل زده برپا شده بود بازدید به عمل آمد  و در پایان نیز  مسئولین ، میهمانان و دانش آموزان کمک های خود را هدا کردند.