24 فروردین، 1398

جلسه ویدئوکنفرانس سیل مهربانی همکلاسی ها بعدازظهر امروز در سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد.

ارتباط با استان های معین و استان های سیل زده

به گزارش روابط عمومی و به نقل از خبرگزاری پانا / جلسه ویدئوکنفرانس سیل مهربانی همکلاسی ها بعدازظهر امروز با حضور سردار علی صابرماهانی رئیس بسیج دانش آموزی، علی رمضانی مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی، علی معلمی معاون مدیرکل، محمد روشنی قائم مقام سازمان دانش آموزی، اردشیر دهقانی معاون فعالیت های سازمان، سیدهادی دلبری معاون هماهنگی های امور استان های سازمان، حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و بابایی نماینده تشکل دانش آموزی هلال احمر به نمایش درآمد.

علی رمضانی در ابتدای این جلسه ضمن تشکر از روسای تشکل های دانش آموزی سراسر کشور و معاونان پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: اعزام نیرو به مناطق سیل زده من را یاد ۸ سال دفاع مقدس انداخت که در آن زمان نیز برای اعزام نیرو کمک می کردیم. در طرح سیل مهربانی همکلاسی ها بیشترین نقش و تلاش را تشکل های دانش آموزی داشتند.

او گفت: آموزش و پرورش در این آسیبی که برای ۳ استان لرستان، خوزستان و گلستان ایجاد شده است به احیای مدارس و فضاهای پرورشی باید کمک کند. وزیر آموزش و پرورش طرح خوبی را مطرح و معاونان خود را مسئول کرد همچنین ۳ نماینده را به استان های معین فرستاد که به این استان ها کمک کنند.

رمضانی افزود: سیاست آموزش و پرورش بر این است که کمک های مدارس را جمع آوری و با کمک و همکاری تشکل های دانش آموزی به استان ها ارسال کنیم.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها وفضای پرورشی گفت: ۴شنبه برنامه ویژه ای داریم که به صورت نمادین آن را در یکی از مدارس شهر تهران برگزار می کنیم. باید تمام مدارس بسیج شوند تا در این روز این مراسم به خوبی برگزار شود.

سراد صابرماهانی در ادامه جلسه ویدئوکنفرانس گفت: حرکتی که از سوی تشکل های دانش آموزی مطرح شده است بسیاری از استان ها زودتر در انجام آن گام برداشته اند.

او ادامه داد: شاید مهم ترین نگاه ما این است که باید از این فرصت تربیتی برای همراهی مردم سیل زده استفاده کنیم امیدواریم با همکاری و همدلی هم گام بلندی را در این راستا برداریم.

رئیس بسیج دانش آموزی درباره گروه های جهادی گفت: اگر نیاز باشد در راستای گروه های جهادی نیروهای انسانی را برای کارهای جهادی به مناطق سیل زده اعزام خواهیم کرد تا بتوانیم کمی از آلام مردم این مناطق را بکاهیم.

تاریخی نیز در این جلسه گفت: مساله جدی ما همراهی و همکاری است تا بتوانیم نقش موثری را به عنوان تشکل های دانش آموزی و آموزش و پرورش داشته باشیم زیرا دانش آموزان و خانواده هایشان در مناطق سیل زده نیازمند کمک ما هستند.

او افزود: امیدواریم در روز ۴شنبه که با روز جوان مصادف شده است پویش عیدی من برای تو اقدامی باشد تا دانش آموزان کمک های خود را در اختیار دانش آموزان و همکلاسی های خود قرار دهند.

روشنی در ادامه این جلسه گفت: شعار سازمان دانش آموزی همدلی، همکاری و همفکری است که در سازمان به منصه ظهور رسیده و امیدوارم در طرح سیل مهربانی همکلاسی ها نیز بیش از پیش دیده شود.

او افزود: امیدوارم با کمک تشکل های دانش آموزی روزهای خوبی را به نمایش بگذاریم و مرحمی بر آلام و رنج های مربیان و دانش آموزان باشیم یقینا مشکلاتی که در استان های سیل زده به وقوع پیوسته، نیاز به مدیریت جهادی دارد.

بابایی نماینده سازمان جمعیت هلال احمر در این جلسه گفت: ما در سازمان جمع اوری کمک های مردمی و حضور در مناطق سیل زده را در پیش گرفته ایم و در کنار تشکل ها بر همدلی تاکید می کنیم‌.

این ویدئوکنفرانس که در سازمان بسیج مستضعفین به نمایش درامد، ارتباطی را با تشکل های دانش آموزی و معاونان پرورشی و فرهنگی استان های معین و مناطق سیل زده برقرار کرد تا درباره مسایل مختلف پیش آمده در مناطق سیل زده و اقدامات در حال انجام و یا انجام شده برای این مناطق، در ارتباط مستقیمی گفت و گو شود.