مدیر کل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی

23 شهریور، 1400

مدیر کل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی از انتشار کتاب گزیده آثار منتخب اولین جشنواره فرهنگی هنری «علمدار» یادواره شهید آسمانی، حاج قاسم سلیمانی خبر داد.

کتاب گزیده آثار اولین جشنواره فرهنگی هنری «علمدار» منتشر شد

علی رمضانی در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی گفت: در آستانه اولین سالگرد عروج آسمانی و شهادت سرباز وفادار وطن، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از طرف اداره کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی جشنواره فرهنگی هنری به نام «علمدار» طرح ریزی شد تا دانش آموزان و فرهنگیان با این شهید بزرگوار بیشتر آشنا شوند.
وی ادامه داد: این جشنواره با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان برگزار شد و بیش از 115 هزار اثر از داش آموزان و فرهنگیان داخل و خارج از کشور به دبیرخانه ارسال شد.
رمضانی افزود: آموزش و پرورش از یک سو آموزش ، تربیت و بالندگی انسان های مستعد جامعه را بر عهده دارد و تامین کننده نیاز های انسانی کشور در بخش های فرهنگی،‌اجتماعی و اقتصادی است و از سوی دیگر تربیت آینده سازان وفادار به انقلاب اسلامی، متدین، شجاع با بصیرت و مقاوم را عهده دار است.
مدیر کل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی گفت: امروز در این مقطع حساس و تاریخی وظیفه ما در آموزش و پرورش برای صیانت از میراث گرانبهای شهدای والا مقام و گسترش و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بیشتر از همیشه است.
وی ادامه داد: در همین راستا پس از برگزاری جشنواره فرهنگی هنری علمدار گزیده آثار منتخب دانش آموزان و فرهنگیان توسط موسسه انتشاراتی منادی تربیت و با همکاری معاونت پرورشی و فرهنگی و اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان به چاپ رسید و در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.
رمضانی با اشاره به تیراژ این کتاب خاطر نشان کرد: کتاب در تیراژ 1000 نسخه به چاپ رسیده است و علاقمندان می توانند با مراجعه و یا تماس با موسسه انتشاراتی منادی تربیت این کتاب را تهیه کنند.
در این کتاب می خوانیم: سیر تحول و تطور اولین جشنواره فرهنگی هرنی علمدار،‌آثار فرهنگی، آثار هنری و جشنواره علمدار به روایت تصویر.