در نشست مدیر سازمان دانش آموزی استان سیستان و بلوچستان با مسئولان اداره کل کتابخانه های عمومی مطرح شد

23 شهریور، 1400

مدیرسازمان دانش آموزی سیستان و بلوچستان گفت: ماموریت اصلی سازمان دانش آموزی تربیت اجتماعی دانش آموزان است و ترویج فرهنگ کتابخوانی میان دانش آموزان قطعا در دستیابی به این مسیر موثر و مفید خواهد بود.

سازمان دانش آموزی پایگاه مناسبی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی است

محمود همت در نشست با مسئولان اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اظهار کرد: توجه به تمامی ابعاد شخصیتی دانش آموزان از واجبات تعلیم و تربیت است و براساس سند تحول بنیادین باید به دنبال تربیت تمام ساحتی دانش آموزان باشیم.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع مطالعه کتاب و پایین بودن سرانه مطالعه در کشور ترویج فرهنگ کتابخوانی بسیار ضروری است و سازمان دانش آموزی با توجه به نوع کاری که انجام می دهد و ارتباط مستقیمی که با دانش آموزان دارد بهترین بستر برای انجام این کار است.

اصغری معاون اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست به معرفی جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت و گفت: این جشنواره در چند رده سنی کودکان، نوجوانان و جوانان و همچنین بخش مسابقه نقاشی ویژه خردسالان با توجه به داستان کتابی که برای آنان خوانده می شود، برگزار می‌شود.

وی افزود: در نظر داریم با همکاری سازمان دانش آموزی استان و استفاده از ظرفیت‌های این سازمان در فضای مجازی به ویژه شبکه شاد نسبت به انتشار پوستر این جشنواره و اطلاع رسانی در این زمینه اقدام کنیم.

اصغری از بهره گیری از ظرفیت مجلس دانش آموزی استان در زمینه ترویج فرهنگ کتابخوانی در سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: برای انجام این کار ما مسئولان کتابخانه هر شهرستان را با نمایندگان مجلس دانش آموزی در همان شهرستان پیوند می دهیم.

گفتنی است در این نشستا مقر شد سازمان دانش آموزی استان در در گروه ها و کانال های تخصصی اطلاع رسانی جشنواره رضوی را انجام دهد و همچنین جلسات مشترکی با نمایندگان مجلس دانش آموزی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی برگزار شود تا هماهنگی های لازم انجام شود.