جشنواره فریادهای شادی

جشنواره فریادهای شادی و نغمه‌های اردویی 

جشنواره فریادهای شادی و نغمه‌های اردویی  اقدامی عملیاتی در پاسخ به پرسش مهر 98 ریاست محترم جمهوری جناب آقای دکتر روحانی است که «آیا محیط مدرسه یک محیط دلپذیر، شاد ، دلخواه و پرنشاط برای شما هست؟ و دولت، خانواده، معلمان و خود دانش آموزان چه کار باید بکنند که این محیط شاداب تر ، دلپذیرتر و برای دانش آموزان امن تر و دوست داشتنی تر شود؟» 

« فریاد شادی » آواز بلند شادی آفرین است که در قالب فعالیتی گروهی‌، موزون ، آهنگین به صورت کلامی (‌همراه با شعر‌) و یا غیر کلامی (‌همراه با ضرباهنگ دست، پا‌، چوب ، سنگ و ....)  و یا ترکیبی از آن‌ها و با هدف ایجاد شادی و نشاط در کلاس، مدرسه و یا فعالیت های اردویی اجرا می‌شود.

این جشنواره  با محوریت دانش‌آموزان و هدایت مربیان در قالب فعالیت تیمی با هدف ایجاد شور و نشاط در مدرسه و دانش آموزان، تقویت نقش شادی در سالم سازی مدارس و کاهش آسیب های اجتماعی، خلق آثار جدید در حوزه فریاد های شادی و تحول کیفی در محتوای فریادهای شادی برگزار می شود. 

دانش آموزان و فرهنگیان علاقه مند به شرکت در این جشنواره می توانند با تشکیل یک تیم 7 نفره نسبت به تولید اثر طبق ضوابط اعلام شده ارسال آثار به سازمان دانش آموزی شهرستان ها و مناطق اقدام نموده و با شرکت در مراحل شهرستانی و استانی از جوایز ارزنده این جشنواره بهره مند شوند.