04 اسفند، 1399

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش از کسب مقام اول کشور در تمامی شاخص های عمومی و اختصاصی تربیتی، فرهنگی و پرورشی توسط خراسان جنوبی خبر داد.

کسب مقام اول شاخص های فرهنگی کشورتوسط خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی سازمان دانش آموزی خراسان جنوبی ،علیرضا کاظمی دوشنبه شب در بدو ورود به استان در معیت مدیر کل و تنی چند از مسئولین آموزش و پرورش استان، به دیدار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند رفت.

وی در دیدار با آیت ا... عبادی، اظهار کرد: نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی منشأ خدمات و برکات فراوانی به ویژه در حوزه تربیتی، فرهنگی، پرورشی و اعتقادی است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش؛ با بیان این که آموزش و پرورش استان به مدد تیم فعال، کارشناس وبا رویکردارزشی وانقلابی خودگام های مؤثروبلندی در حوزه های مختلف علمی، تربیتی، فرهنگی، هنری و اعتقادی برداشته  است، تصریح کرد:رسالت آموزش و پرورش با توجه به هجمه های متنوع دشمن در میادین فرهنگی بسیار حساس و خطیر است.

این مقام مسئول در وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تربیت بیش از3هزار و200 نفر حافظ کل قرآن و بیش از 5 میلیون حافظ جزء 30و حفظ5 جزء قرآن مجید، در دولت تدبیر و امید، بیان کرد: در سال گذشته 2 میلیون و 800 دانش آموز دخترو پسر کشور موفق به حفظ جزء سی ام قرآن کریم شدند.

وی از حفظ به عنوان حلقه اتصال، روان خوانی و روخوانی  قرآن کریم یاد کرد ابراز داشت: توسعه و ترویج فرهنگ نماز، قرآن و عترت، فرهنگ ایثار و شهادت و عفاف و حجاب سه استراتژی مهم وزارت آموزش و پرورش در حوزه تربیتی، فرهنگی و پرورشی به شمار می روند.

معاون وزیر آموزش و پرورش، از دو برنامه ی  آموزش عملی نماز در پایه سوم ابتدایی و برگزاری پیش اجلاسیه های نماز  به عنوان نقطه عطف وجریان سازترویج وتوسعه فرهنگ نمازدرمدارس یادکردوادامه داد:توسعه فرهنگ مقاومت، ایثاروشهادت مهم ترین وحیاتی ترین وجه ممیزی انقلاب اسلامی درگفتمان جهانی است که ازسوی این معاونت دنبال می شود.

وی، با اشاره به رونمایی از اپلیکیشن عفاف و حجاب در حوزه های شناختی، تبلیغ و ترویج و پاسخگویی به شبهات در آینده نزدیک و در شبکه شاد؛ خاطر نشان کرد: یکی دیگر از برنامه های مهم آموزش و پرورش ترویج و توسعه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در مدارس کشور است.

به گفته کاظمی در سال تحصیلی جاری و تا کنون بیش از 4 میلیون دانش آموز دختر و پسر دوره متوسطه به صورت ترکیبی از خدمات اردوهای راهیان نور که به صورت مجازی و در شبکه شاد در حال برگزاری است برخوردار شده اند.