29 مهر، 1398

پبشتازان استان البرز - طی مراسمی از مجموعه فعالیت ها و تلاش های مربیان و عوامل اجرایی فعال در آماده سازی و اعزام دانش آموزان پیشتاز البرزی به نهمین دوره اردوی ملی تشکل پیشتازان تقدیر بعمل آمد.

مراسم تجلیل از مربیان و عوامل اجرایی اردوی ملی در استان البرز برگزار شد.

پبشتازان استان البرز -  طی مراسمی از مجموعه فعالیت ها و تلاش های مربیان و عوامل اجرایی فعال در آماده سازی و اعزام دانش آموزان پیشتاز البرزی به نهمین دوره اردوی ملی تشکل پیشتازان تقدیر بعمل آمد.

محسن صادقیان،مدیر سازمان دانش آموزی البرز در مراسم تجلیل از مربیان و عوامل اجرایی نهمین دوره اردوی ملی تشکل پیشتازان‌ که در تابستان سال جاری در تهران و نیشابور برگزار شد،گفت:«از این که در این جمع حضور دارم خرسندم و از مجموعه فعالیت ها و تلاش های شما مربیان و همکاران محترم در راستای برنامه ریزی و اجرای منسجم و دقیق فعالیت ها که منجر به اعزام موفق دانش آموزان پیشتاز البرزی به این اردو گردید قدردانی می نمایم».

او با بیان سه اصل همدلی ، همفکری و همکاری در سازمان دانش آموزی اظهار داشت:«تشکل پیشتازان به عنوان محور اصلی فعالیت های سازمان دانش آموزی،فعالیت های خود را بر اساس دانش آموز یاوری و دانش آموز باوری قرار داده است که هدف آن تربیت اجتماعی دانش آموزان همراه با جامعه پذیری توام با مسئولیت پذیری است».

صادقیان اهداف و ماموریت های محول شده به سازمان دانش آموزی را متنوع و مهم ارزیابی کرد و افزود:«با توجه به تلاش ها و فعالیت های گسترده انجام شده سعی در رسیدن به جایگاه مطلوب و شایسه این سازمان با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود آن هستیم».

او حضور مربیان و مدرسین زبده و با انگیزه را یکی از عوامل اصلی رشد و ارتقای مجموعه سازمان دانش آموزی دانست و تصریح کرد:«طبق همفکری ها و برنامه ربزی های انجام شده،در سال تحصلی جاری فعالیت های ویژه ای برای دانش آموزان و مربیان تشکل پیشتازان در نظر گرفته ایم و امیدواریم با حمایت شما مربیان با تجربه تشکیلاتی در طول سال اجرا گردد».

مدیر سازمان دانش آموزی البرز ادامه داد:«درج نشان عقاب پر طلایی به عنوان نماد استان البرز بر روی لباس دانش آموزان پیشتاز ،اجرای پیرامید شعر البرز برای اولین بار ، برگزاری نمایشگاه گام دوم انقلاب و اجرای برنامه های متنوع در راستای ترویج فرهنگ اسلامی ایرانی را از جمله فعالیت های صورت گرفته توسط دانش آموزان البرز اعزامی به اردوی ملی دانست »

کریم حاجلو معاون تشکیلات سازمان دانش آموزی‌البرز در ادامه این مراسم با اشاره به جذب دانش آموزان در سامانه افزود:«اگر مربیان پیشتاز در آموزشگاه ها بتوانند به نوعی آگاهی در خصوص فعایت ها و اهداف سازمان به دانش آموزان و اولیاء ارائه دهند موجب کمک به تشکیلات پیشتاز در خصوص جذب دانش آموزان خواهد شد».

او درمورد توانمند سازی مربیان و دانش آموزان گفت:«با تشکیل کارگروه های آموزشی در جهت بالا بردن مهارت ها و توانایی کارشناسان نواحی و شهرستان ها و به طبع آن مربیان و دانش آموزان استان برگزار شود».

معاون سازمان دانش آموزی توضیح داد:«اگر خواسته باشیم دانش آموزان پیشتاز نتیجه خوبی در اردوی ملی بگیرند،با تقویت گروه های ویژه استان زمانی مقدورخواهد بود که مربیان راهنما وظایفشان را به نحو احسن انجام دهند».

حاجلو بیان کرد:«یکی دیگر از مهارت های مربی تشکیلات تهیه و تنظیم گزارش به صورت مصور و مکتوب است که مربیان بعد از فعالیت های دانش آموزان فیلمی 10 تا 15 دقیقه تهیه و گزارش را به سازمان ارسال نمایند».

در ادامه این آیین مربیان تشکل پیشتازان ضمن بیان نظرات و پیشنهادات،فرآیند برگزاری اردوی ملی را بررسی و آسیب شناسی نمودند.